Reklama

Ambasador o wielkim sercu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Lubelskie.pl

Ambasador o wielkim sercu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości XIV Środa z Ambasadorem miała wyjątkowy klimat i wyjątkowo duże zainteresowanie mediów. Nic dziwnego, bo naszym gościem była redaktor Ewa Dados z gronem przyjaciół znanej i bardzo cenionej akcji ?Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę?.

Spotkanie, które odbyło się 2o listopada w urzędzie marszałkowskim, było zapowiedzią wielkiej ulicznej zbiórki darów, zaplanowanej już w niedzielę 24 listopada. Zbiórka będzie głównym punktem 27 akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”.

Pierwsza akcja odbyła się w 1993 roku i ponawiana jest co roku, skupiając dobro bardzo wielu ludzi, którzy chcą pomóc innym. Pomysłodawczynią i dobrym duchem akcji jest red. Ewa Dados znana z anteny Radia Lublin, która przez lata prowadziła tam m.in. programy dla dzieci, w tym Jaśkowe Studio. To tam, za sprawą samych dzieci, m.in. z lubelskiego Starego Miasta, rodziła się idea pomocy. Jeden z uczestników radiowych audycji – Przemek, który zainspirował redaktor Ewę do działania, jest dziś już dorosły, mieszka w Warszawie i tam włącza się corocznie w komitet organizacyjny akcji.  „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” to dziś już akcja ogólnopolska, obejmująca ponad połowę regionów kraju i setki miast i miejscowości. W ubiegłym roku odbywała się w dziewięciu województwach, miała kilkaset lokalnych sztabów, a wzięło w niej udział blisko 5 tys. wolontariuszy, którzy zebrali prawie 200 ton darów. – W naszej akcji od początku nie zbieramy pieniędzy, tylko dary rzeczowe – zabawki, książki, słodycze, trwałą żywność, środki czystości – wyliczali wolontariusze, którzy towarzyszyli  Ewie Dados w spotkaniu w urzędzie. A byli to m.in.: redaktor Kinga Hendzel koordynująca akcję z ramienia Radia Lublin (przy którym mieści się i działa Biuro Organizacyjne Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej “Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”), Dariusz Tokarzewski – znany wokalista i instrumentalista, członek grupy VOX, Anna Bieganowska – pracownik naukowy UMCS, Sławomir Skowronek – dyrektor Wydziału Inicjatyw i Programów Społecznych Urzędu Miasta Lublin, Krystyna Strzelecka z biura akcji.

Gospodarze spotkania – wicemarszałek Zbigniew Wojciechowski i członek Zarządu Województwa Sebastian Trojak dziękowali Ewie Dados i przyjaciołom za wielkie serce, wieloletnie zaangażowanie i oddanie pracy dla innych. Wśród potrzebujących, do których trafiają dary ze zbiórek, są zarówno dzieci, jak i całe rodziny, a także rodzinne domy dziecka i seniorzy, na ogół samotni i zapomniani. W ubiegłym roku obdarowanych zostało ponad 7,5 tys. dzieci, 5 tys. rodzin, 1,6 tys. seniorów i prawie 100 placówek szkolno-wychowawczych.

W tegorocznej zbiórce może wziąć udział każdy, ofiarując dary rzeczowe, albo swój czas, ponieważ sztaby nadal czekają na wolontariuszy. Zachęcali do tego także w środę w porannym programie „Między Wisłą i Bugiem” w TVP Lublin – redaktor Ewa Dados i członek ZWL Sebastian Trojak. Przypomnijmy, że Telewizja Lublin objęła medialnym patronatem i jest stałym partnerem  naszego tegorocznego cyklu spotkań „Środa z Ambasadorem”. Ewa Dados, inicjatorka i niestrudzona liderka akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”, ale też wielu innych prospołecznych działań, odznaczona Orderem Uśmiechu, jest od 2007 roku honorowym Ambasadorem Województwa Lubelskiego. Ambasadorem o wielkim sercu, który w szczególny sposób promuje nasz region i jego mieszkańców.

Wielka uliczna zbiórka darów w niedzielę 24 listopada, natomiast w poniedziałek 9 grudnia, w lubelskiej hali MOSiR odbędzie się tradycyjny mecz słodkich serc, na który biletami będą słodycze. Do 23 grudnia prowadzone będą też aukcje na rzecz potrzebujących, w których licytujący oferują także słodycze, żywność czy środki czystości. Szczegółowe informacje o akcji: www.pdpz.pl, tel. 800 600 650, 81 536 42 60, e-mail: [email protected]UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE