Reklama

Reklama

Akcja Znicz dobiega końca. Wzmożony ruch na drogach i intensywne działania policjantów

Opublikowano: ndz, 3 lis 2019 16:01
Autor: | Zdjęcie: lubelska.policja.gov.pl

Akcja Znicz dobiega końca. Wzmożony ruch na drogach i intensywne działania policjantów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Akcja Znicz 2019 powoli dobiega końca. Dzisiaj w godzinach popołudniowych na drogach ruch będzie wzmożony z powodu licznych powrotów. O bezpieczeństwo podróżujących zadbają funkcjonariusze z drogówki. Jednocześnie policka apeluje o rozsądek za kierownicą, stosowanie się do przepisów ruchu drogowego oraz ostrożność.

Reklama

W trakcie trwania akcji Znicz policjanci dbają o bezpieczeństwo podróżujących i pieszych. Szczególną uwagę funkcjonariusze zwracają na drogi dojazdowe do miast oraz okolice cmentarzy. Bezapelacyjnie największy ruch panował 1 listopada – wtedy też policjanci w największych nekropoliach kierowali ruchem ręcznie.


Dzisiaj w godzinach popołudniowych oraz wieczornych odbędą się liczne powroty. Wiele osób będzie musiało pokonać długą trasę, by dotrzeć do domu. Na drogach krajowych i wojewódzkich będą prowadzone wzmożone kontrole.


Policjanci sprawdzą, czy kierowcy stosują się do przestrzegania ograniczeń prędkości, a podróżujący mają zapięte pasy. Funkcjonariusze zwrócą także z pewnością uwagę, czy dzieci przewożone są w fotelikach bezpieczeństwa. Sprawdzany będzie także stan techniczny pojazdów oraz stan trzeźwości kierujących.


A oto przydatne porady jak bezpiecznie przetrwać okres wzmożonego ruchu na drogach ( autor: podkom. Anna Kamola):


Poruszając się po drogach pamiętajmy o tym, że:

- oprócz nas są jeszcze inni równoprawni uczestnicy ruchu mający prawo do korzystania z dróg, bądźmy wyrozumiali i bardziej życzliwi dla tych, którzy mają mniejsze doświadczenie w kierowaniu pojazdami,

- nie każda osoba (kierujący pojazdem lub pieszy) zachowuje się zgodnie z przepisami ruchu drogowego, dlatego też starajmy się przewidywać sytuacje na drodze,

- droga nie jest miejscem do brawury a rozwaga, rozsądek i stosowanie się do ustalonych przepisów pozwolą nam bezpiecznie powrócić do domów,

- przewożąc pasażerów bierzemy za nich całkowitą odpowiedzialność,

- siadając za kierownicą należy być wypoczętym i trzeźwym,


Osoby piesze muszą pamiętać o tym, że:

- chodnik to miejsce wyznaczone do ruchu pieszych a w przypadku jego braku należy korzystać z pobocza lewej strony drogi,

- każde gwałtowne wejście na jezdnię także zza pojazdu, przebieganie lub przekraczanie jej w miejscu niedozwolonym może zakończyć się tragicznie.

- dbając o własne bezpieczeństwo powinniśmy nosić elementy odblaskowe.

Pamiętajmy o tym, że sami jesteśmy odpowiedzialni za swoje bezpieczeństwo na drodze. Stosowanie się do podstawowych zasad ruchu drogowego, umiejętność przewidywania sytuacji na drodze, ograniczone zaufanie do innych uczestników ruchu drogowego, rozwaga, większa kultura motoryzacyjna to elementy, których przestrzeganie uchroni nas przed przykrymi zdarzeniami na drodze.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.