Reklama

Reklama

"5 dni z Chatką" odwołane. Impreza miała być otwarciem odremontowanego ACK Chatka Żaka w Lublinie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: JN

"5 dni z Chatką" odwołane. Impreza miała być otwarciem odremontowanego ACK Chatka Żaka w Lublinie - Zdjęcie główne

"5 dni z Chatką" miało być wydarzeniem podczas którego Chatka Żaka zostałaby oficjalnie otwarta po niedawno zakończonym remoncie | foto JN

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Z powodu objęcia Lublina tzw. "czerwoną strefą" ACK UMCS "Chatka Żaka" odwołało "5 dni z Chatką", czyli imprezę z okazji otwarcia wyremontowanej instytucji. Za to będzie można zdalnie obejrzeć spektakl Grupy tanecznej zMYsł.

Reklama

"5 dni z Chatką" odwołane

 

W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną, 17 października Lublin podobnie jak wiele innych polskich miast został objęty tzw. "czerwoną strefą". Obowiązuje w niej wiele obostrzeń, które znacznie ograniczają działalność wielu instytucjom w tym kulturalnym. Zgodnie z obostrzeniami prowadzenie działalności kulturalnej i rozrywkowej w pomieszczeniach jest możliwe tylko pod warunkiem udostępnienia co czwartego miejsca na widowni w rzędach naprzemiennych, ale przy obłożeniu nie większym niż 25 proc. wszystkich dostępnych miejsc. Do tego w przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni albo, kiedy impreza odbywa się na powietrzu, uczestnicy muszą zachować 1,5 metra odstępu między sobą oraz zasłaniać usta i nos.

 

- W związku z wprowadzaniem czerwonej strefy na terenie Lublina, jesteśmy zmuszeni do przełożenia uroczystości otwarcia programowego Akademickiego Centrum Kultury UMCS Chatka Żaka, które było zaplanowane w dniach 21-25 października. Wydarzenie pod nazwą „5 dni z Chatką” zostanie zrealizowane w najbliższym sprzyjającym terminie - poinformowano na stronie internetowej Akademickiego Centrum Kultury Uniwersytetu Marii Curie - Skłodowskiej "Chatka Żala". 

 

"5 dni z Chatką" miało być wydarzeniem podczas którego Chatka Żaka zostałaby oficjalnie otwarta po niedawno zakończonym remoncie. W ramach imprezy miało odbyć się m.in. Forum Kultury Studenckiej, koncert inaugurujący rok akademicki 2020/2021 UMCS oraz wydarzenie "Wolna Chatka”, czyli warsztatowo-artystyczna część skierowana do studentów i mieszkańców miasta 

 

Będzie można obejrzeć spektakl

 

Mimo odwołania imprezy, w sobotę 24 października o godzinie 17:00 na facebookowym fanpage’u ACK UMCS Chatka Żaka zostanie zrealizowany streaming premiery spektaklu "Jest nasTroje" w wykonaniu Grupy tanecznej zMYsł działającej Chatce Żaka.

 

Spektakl oparty jest na koncepcji Trójkąta dramatycznego opracowanej przez dra Stephena Karpmana. Teoria opisuje schemat zachowań polegających na przybieraniu w relacji z drugim człowiekiem odpowiednio ról Zbawcy, Ofiary i Kata. Bohaterką spektaklu jest kobieta, która nieświadomie zbudowała relację ze swoim partnerem na fundamentach trójkąta dramatycznego. 

 

- Tego wieczora postaramy się zrozumieć, jakie niebezpieczeństwo niesie za sobą budowanie relacji opartych na trójkącie. Razem z główną bohaterką przeżyjemy jeden z najtrudniejszych procesów – proces uświadomienia wewnętrznego. Czy uda jej się przejąć kontrolę nad swoimi zachowaniami? Pozostanie w trójkącie czy rozpocznie etap świadomej pracy i podejmie próbę opuszczenia go? Historia zakończy się czy dopiero rozpocznie? - czytamy na stronie ACK.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE