Reklama

30 listopada odbędzie się 10. edycja Dnia Otwartego Notariatu

Opublikowano:
Autor:

30 listopada odbędzie się 10. edycja Dnia Otwartego Notariatu  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Największa akcja edukacyjna organizowana przez samorząd notarialny odbędzie się już w najbliższą sobotę, 30 listopada. Chodzi oczywiście o 10. edycję Dnia Otwartego Notariatu. W tym roku temat przewodni spotkania brzmi "Uczciwie i bezpiecznie. Warto dbać o swój majątek - porozmawiaj o tym z notariuszem".

Spotkanie z notariuszami odbędzie się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. H. Łopacińskiego, ul. Gabriela Narutowicza 4 w godz. 10:00-16:00.

 

Tego dnia łącznie w 29 miastach Polski zgromadzeni rejenci opowiedzą o rodzajach umów, pozwalających bezpiecznie przekazać majątek oraz wynikających z nich skutkach prawnych. Wyjaśnią także, jak można zadbać o bezpieczeństwo swojego majątku.

 

Spotkania z notariuszami to doskonała okazja, by poszerzyć swoją wiedzę z zakresu rodzajów umów pozwalających na bezpieczne dysponowanie swoim życiowym dorobkiem. Notariusze również powiedzą, jak uniknąć czynności, które mogą stanowić zagrożenie dla naszego całego majątku. Spotkanie nie będzie ograniczało uczestników do konkretnych pytań. Z dyżurującymi rejentami będzie można porozmawiać o wszystkich czynnościach dokonywanych w kancelariach notarialnych i leżących w kompetencjach notariuszy.

 

W tym roku Dzień Otwarty Notariatu organizowany jest już po raz dziesiąty. O tym, że akcja samorządu notarialnego jest potrzebna i trafia w potrzeby społeczeństwa, najlepiej świadczy jej popularność – co roku z informacji udzielanych przez notariuszy korzysta kilka tysięcy osób. „Na przestrzeni lat nie tylko widzimy niesłabnące zainteresowanie Dniem Otwartym Notariatu, a wręcz rosnącą popularność naszej inicjatywy” – mówi not. Lech Borzemski, koordynujący DON z ramienia KRN – Dlatego poszerzamy skalę akcji, która w tym roku odbędzie się aż w 29 lokalizacjach. Zauważamy nie tylko duże zainteresowanie informacjami udzielanymi przez notariuszy, ale przede wszystkim ogromną potrzebę nieustannej edukacji prawnej społeczeństwa. Zwłaszcza, że stale wchodzą w życie nowe regulacje prawne, często bardzo skomplikowane i przez to trudne do zrozumienia dla obywateli. Naszą akcją zachęcamy do zadawania pytań i konsultowania się z notariuszami przy podejmowaniu ważnych życiowych decyzji dotyczących kwestii majątkowych.

 

Więcej informacji o zbliżającym się wydarzeniu: https://lublin.eu/urzad-miasta-lublin/aktualnosci/10-edycja-dnia-otwartego-notariatu-juz-w-sobote-30-listopada,250,1730,1.htmlUDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE