Zwycięstwo przyszło w bólach

Autor: | Zdjęcie: Lubelski Klub Przyjaciół Siatkówki/Grzegorz Winnicki

Zwycięstwo przyszło w bólach - Zdjęcie główne

SportSiatkarze LUK Politechnika Lubelska z trudem ograli u siebie jedną z najsłabszych ekip KRISPOL 1. Ligi mężczyzn ? SPS Chrobry Głogów. Lublinianie zwycięstwo wyszarpali dopiero w tie-breaku.

Mimo że gospodarze znajdowali się przed tym meczem w czubie tabeli, a ich rywale bliżej jej końca, już pierwszy set pokazał, że o wygraną podopiecznym Macieja Kołodziejczyka nie będzie łatwo. Po wyrównanej grze lublinianie zwyciężyli jednak na przewagi 26:24. W drugim i trzecim secie siatkarze z Głogowa złapali jednak wiatr w żagle i wygrali kolejno do 18 i 22 punktów. To podziałało na naszych zawodników jak zimny prysznic. Gospodarze najpierw doprowadzili do wyrównania, a potem okazali się minimalnie lepsi w tie-breaku. Po zwycięstwie LUK plasuje się obecnie na drugim miejscu w tabeli i traci do niepokonanego lidera z Nysy pięć punktów.

W następnej kolejce lubelscy siatkarze zmierzą się na wyjeździe z AZS AGH Kraków. Mecz ten zostanie rozegrany 9 listopada o godz. 15:30.

LUK Politechnika Lublin – SPS Chrobry Głogów 3:2 (26:24, 18:25, 22:25, 25:20, 15:13)

LUK: Bartosz Zrajkowski, Jędrzej Goss, Roman Oroń, Kamil Szaniawski, Paweł Rusin, Sławomir Stolc, Rafał Cabaj (libero) oraz Szymon Pałka, Damian Wierzbicki, Kamil Durski, Radosław Sterna, Szymon Seliga.

MVP: Paweł Rusin (LUK Politechnika Lublin).