Reklama

Znamy piłkarskich mistrzów województwa lubelskiego!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Łukasz Grochala

Znamy piłkarskich mistrzów województwa lubelskiego! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Znamy mistrzów województwa lubelskiego, którzy w finale ogólnopolskim powalczą o grę na Stadionie Narodowym i Puchar Tymbarku Po dwóch dniach zaciętej rywalizacji w Zamościu poznaliśmy piłkarskich mistrzów województwa lubelskiego w kategoriach U-8, U-10 i U-12.

W zakończonym finale wojewódzkim XVI edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” triumfowały zespoły MSKS \"Puławiak\" Puławy i UKS \"Legion\" Grabów Szlachecki w kategorii U-8, UKS \"Niedźwiadek\" Chełm i UKS \"Jedynka\" Krasnystaw w kategorii U-10 oraz UKS \"Dubler\" Opole Lubelskie i Szkoła Podstawowa nr 4 w Łęcznej w U-12. Zwycięskie drużyny U-10 i U-12 będą reprezentowały województwo lubelskie w finale ogólnopolskim, który rozstrzygnie się już 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Finały województwa lubelskiego zostały rozegrane 11-12 kwietnia na boiskach treningowych OSiRu na Rotundzie przy ulicy Królowej Jadwigi 8 w Zamościu. Zmagania dzieci były częścią wielkiego święta futbolu, w którym uczestniczyli rodzice, trenerzy oraz kibice piłki nożnej dopingujący reprezentantów swoich miast i szkół. Pierwszego dnia o miano najlepszych walczyły najmłodsze dzieci U-8, a drugiego zostały wyłonione najlepsze drużyny w kategorii U-10 i U-12.

W kategorii wiekowej do lat 8, najlepszą żeńską drużyną została ekipa UKS \"Legion\" Grabów Szlachecki, która w finałowym spotkaniu pokonała Szkołę Podstawową nr 2 z Białej Podlaskiej 7:1.

- W tamtym roku zajęliśmy z dziewczynkami drugie miejsce, więc zrobiliśmy postęp, z czego bardzo się cieszymy. Miło, że pogoda pozwoliła nam na rozegranie spotkań i nie pokrzyżowała nikomu planów. Na co dzień pracuję w szkole podstawowej, więc kiedy tylko mam okazję, zbieram dziewczynki, aby w formie gier i zabaw przygotowywać ich do takich turniejów  - cieszył się trener zwycięskiej drużyny, Gustaw Serafin.

Wśród chłopców w najmłodszej kategorii zwyciężył zespół MSKS \"Puławiak\" Puławy, który w emocjonującym finale triumfował nad PSP nr 5 w Kraśniku 1:0. Po finale szkoleniowiec zwycięskiej drużyny chwalił organizację rozgrywek.

- Jesteśmy tutaj rokrocznie, przyjeżdżamy już od pierwszej edycji i muszę przyznać, że jestem wielkim fanem tego turnieju. Z dziećmi pracuję od 20 lat, jeżdżę z nimi po całej Polsce i Europie, jednak docelową imprezą w sezonie jest dla nas właśnie \"Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku\". Jest to najfajniejszy turniej i zdecydowanie najlepiej zorganizowany. Dla dzieci jest to spełnienie marzeń. Nawet gdyby zdarzyła im się porażka, bylibyśmy zadowoleni, ponieważ wzięcie udziału w takim wydarzeniu będzie ich w przyszłości mobilizowało do treningu. Być może któryś z chłopców zagra kiedyś na poziomie Ekstraklasy. Trzeba trzymać kciuki - opowiadał szczęśliwy trener, Bernard Bojek.

W rywalizacji dziewczynek do lat 10 najlepsza okazała drużyna UKS \"Niedźwiadek\" Chełm, która w finałowym meczu swojej kategorii pokonała 4:0 Szkołę Podstawową z Modliborzyc.

- W tamtym roku nie udało nam się wyjść z grupy, a teraz nie tylko awansowaliśmy, ale doszliśmy do finału, który wygraliśmy. Euforia wśród dzieci jest niewyobrażalna – komentował po triumfie Tomasz Domański, trener dziewczynek. Komplementował też założenia imprezy:

- W takich turniejach wszyscy są wygranymi, wszyscy się dobrze bawią i o to najbardziej nam chodzi. Teraz będziemy przygotować się do wyjazdu do Warszawy tym samym, sprawdzonym systemem, czyli treningi poprzez zabawę. Mam nadzieję, że przyniesie to zamierzony efekt – dodał opiekun zespołu z Chełma.

Jeśli chodzi o drużyny chłopców w kategorii U-10, najlepiej wypadła ekipa UKS \"Jedynka\" Krasystaw, wygrywając finałowe starcie z MSKS \"Puławiak\" Puławy 7:0.

- Przyjeżdżając tutaj spodziewaliśmy się tak wysokiego poziomu. Już od meczów ćwierćfinałowych zaczynało się naprawdę poważne granie o najwyższe cele, czyli wyjazd do Warszawy na finał ogólnopolski. \"Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku\" jest dla nas co roku wydarzeniem numer jeden w sezonie, do którego solidnie się przygotowujemy. Dwa lata temu w młodszej kategorii znaleźliśmy się w pierwszej ósemce, w ubiegłym roku także, więc teraz mocno liczyliśmy na sukces i tak też się stało - tłumaczył po ostatnim meczu Tomasz Iwan, szkoleniowiec UKS-u.

W kategorii U-12 najlepszą spośród żeńskich drużyn okazała się drużyna UKS \"Dubler\" Opole Lubelskie, radząc sobie w ostatnim meczu z UKS-em \"Legion\" Grabów Szlachecki 7:0.

- Organizatorzy pomimo warunków atmosferycznych stanęli na wysokości zadania. Pogody nikt nie wybiera, ale to właśnie określa najlepszych, że potrafią oni wygrywać w każdych warunkach – komentował trener „Dublera”, Tomasz Starczynowski.

- Dziewczyny świetnie się bawią, wygrywają, więc jest pięknie. Teraz pewnie odbędziemy jeszcze jedno zgrupowanie i pojedziemy walczyć do Warszawy. Dziękuję bardzo także naszym wspaniałym kibicom, którzy dopingowali nas do samego końca – mówił uśmiechnięty opiekun z Opola Lubelskiego.

Wśród chłopców w kategorii U-12 z triumfu cieszyła się drużyna ze Szkoły Podstawowej numer 4 w Łęcznej. W dramatycznym finałowym meczu uporali się oni w stosunku 2:1 z UKS-em \"Niedźwiadek\" Chełm.

- Absolutnie nie spodziewałem się, że odniesiemy tutaj taki sukces - przyznał zaskoczony, ale szczęśliwy trener, Jacek Fiedeń. - W naszej drużynie mamy jedną dziewczynkę z piątej klasy i trzech chłopców z czwartej, a dodatkowo przyjechaliśmy tylko w osiem osób, więc wygrana smakuje wspaniale. Liczyliśmy może na wyjście z grupy, ale na pewno nie spodziewaliśmy się takiego sukcesu. Dla nas takie turnieje to piękna przygoda, którą drużyna sama sobie uświetniła zwycięstwem. Teraz pojadą do Warszawy i to jest dla nich naprawdę wielka nagroda  - cieszył się trener.

Jednym z celów Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” jest wyłanianie piłkarskich talentów, dlatego trenerzy drużyn, które wygrały finały wojewódzkie mogą dobrać do swojego podstawowego składu po 2 wyróżniających się zawodników z zespołów, które odpadły lub dwóch dodatkowych ze swojego podmiotu. W finale ogólnopolskim rywalizować będą reprezentacje poszczególnych województw.

WIELKI FINAŁ I NAGRODA GŁÓWNA

Zwycięzcy finałów wojewódzkich w kategorii U-10 i U-12 zagrają w finale ogólnopolskim, który już po raz trzeci rozegrany zostanie w Warszawie w dniach 30 kwietnia – 2 maja. Najlepsze drużyny XVI edycji poznamy 2 maja na Stadionie Narodowym bezpośrednio przed Finałem Pucharu Polski. Nagrodą Główną XVI edycji jest Puchar Tymbarku oraz wyjazd na mecz Polska-Holandia rozgrywany 1 czerwca w Gdańsku, a także spotkanie z piłkarzami reprezentacji Polski.

Natomiast w kategorii U-8 rywalizacja o Puchar Tymbarku zakończyła się właśnie na poziomie wojewódzkim. turniej przyszłych Reprezentantów Polski Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to największe rozgrywki dla dzieci w wieku szkolnym w Europie.

Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a głównym sponsorem od dziesięciu lat jest firma Tymbark. Celem Turnieju jest zachęcanie uczniów szkół podstawowych do uprawiania sportu, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń. Podczas swojej historii Turniej był początkiem piłkarskiej przygody dla wielu obecnych reprezentantów Polski różnych kategorii wiekowych: Arkadiusza Milika, Piotra Zielińskiego, Marcina Kamińskiego, Tomasza Kędziory, Bartosza Salamona, Bartosza Bereszyńskiego, Gracjana Horoszkiewicza, Igora Łasickiego, Karola Żwira, Filipa Jagiełło, Michała Bartkowiaka, oraz Pauliny Dudek.

Patronat honorowy nad XVI edycją Turnieju sprawuje Prezydent RP Andrzej Duda. Patronat nad rozgrywkami objęły również: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ministerstwo Zdrowia oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej, a także UEFA Grassroots. Partnerem Turnieju jest firma Reporter Young. Partnerem Turnieju w województwie lubelskim jest firma Lemonex.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE