Reklama

Zakończenie rywalizacji CITY TRAIL w Lublinie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UM Lublin

Zakończenie rywalizacji CITY TRAIL w Lublinie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport W sobotę, 19 marca odbył się szósty bieg CITY TRAIL w Lublinie. Zakończenie rywalizacji w edycji 2015/2016 przyniosło zwycięstwo Jarosława Bimkiewicza i Moniki Kosz. Linię mety minęło 228 zawodników. Przed biegaczami, którzy startowali w cyklu regularnie jeszcze uroczyste podsumowanie sześciomiesięcznych zmagań, wręczenie nagród i pamiątkowych medali.

Najszybszym zawodnikiem ostatniego biegu został Jarosław Bimkiewicz, ósmy zawodnik klasyfikacji generalnej. Sobotni wynik Jarosława - 15:51 - jest jego najlepszym czasem w bieżącej edycji.

Po raz pierwszy ukończyłem pełen cykl CITY TRAIL. Wystartowałem 4 razy i zapewne w klasyfikacji generalnej byłbym wyżej gdyby nie pomyłka podczas pierwszej odsłony. Biegliśmy wówczas razem z Arturem Kernem i w pewnym momencie zboczyliśmy z trasy. Artur wówczas zrezygnował, a ja ukończyłem bieg na 19. pozycji. Z dzisiejszego rezultatu jestem bardzo zadowolony. Za cel postawiłem sobie zbliżyć się jak najbardziej do rekordu trasy należącego właśnie do Kerna – podsumował start siódmy zawodnik ubiegłorocznych młodzieżowych mistrzostw Polski w biegu na 5000m i ósmy na dystansie dwukrotnie dłuższym.

- Przygotowuję się w tej chwili przede wszystkim do biegów ulicznych. Nie wykluczam startów na stadionie, zwłaszcza imprez mistrzowskich – dodał Bimkieiwcz.

Zwycięzcą klasyfikacji generalnej został nieobecny w sobotę Artur Kern, drugie miejsce wywalczył również niestartujący w zawodach – Rafał Buczak, a na trzecim stopniu podium stanie Łukasz Nestorowicz – drugi na mecie biegu.

Wśród kobiet zwyciężyła Monika Kosz z czasem 19:07. Monika to czwarta zawodniczka klasyfikacji generalnej. Zwycięstwo już w poprzednich biegach zapewniła sobie Joanna Wasilewska, która dzisiaj nie rywalizowała na trasie. Drugie miejsce w sobotnim biegu i w „generalce” zajęła Dorota Jargieło-Mróz, a trzecią lokatę w cyklu wywalczyła Julia Pleskaczyńska, która podobnie jak Joanna Wasilewska nie startowała w ostatnich zawodach.

Oficjalna uroczystość rozdania nagród i medali cyklu CITY TRAIL z odbędzie się 31 marca, o godz. 18:30 w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji. Sklasyfikowanych w bieżącej edycji jest 266 osób.

Kolejna edycja CITY TRAIL rozpocznie się w październiku. Na mapie Grand Prix CITY TRAIL z 2015/2016 jest 11 miast: Bydgoszcz, Gdańsk i Gdynia (które tworzą Grand Prix Trójmiasto CITY TRAIL), Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław. Nieodłącznym elementem zawodów są biegi dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior.

Patronat nad imprezą objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki. Biegi dla dzieci wspiera Rzecznik Praw Dziecka – Marek Michalak. Lubelską edycję wspiera Miasto Lublin.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE