Zadecydowała jedna bramka

Autor: | Zdjęcie: MKS Lublin

Zadecydowała jedna bramka - Zdjęcie główne

SportMKS Perła Lublin wygrała po zaciętym spotkaniu z KPR Gminy Kobierzyce 25:24. Bohaterką spotkania została Dominika Więckowska, który zdobyła 9 bramek.

Spotkanie od samego początku było bardzo wyrównane. Dopiero po kwadransie gry lublinianki zdołały wyjść na dwubramkowe prowadzenie. Rywalki nie zamierzały jednak odpuszczać i jeszcze przed przerwą zdołały doprowadzić do wyrównania. Po zmianie stron obraz gry był podobny. Żadna z drużyn nie potrafiła dość długo wypracować sobie przewagi. Podopiecznym Roberta Lisa udało się to dopiero w drugiej części drugiej połowy, kiedy w pewnym momencie prowadziły 21:17. Przyjezdne znów jednak zmobilizowały się i zmniejszyły stratę do jednej bramki. Po nerwowej końcówce, taki wynik utrzymał się już do ostatniej sekundy meczu. Pierwsze skrzypce w lubelskiej drużynie zagrały Dominika Więckowska i Karolina Kochaniak, które zdobyły razem aż 16 z 25 punktów dla MKS-u.

MKS Perła Lublin – KPR Gminy Kobierzyce 25:24 (13:13)

MKS Perła: Gawlik, Besen – Więckowska 9, Kochaniak 7, Matuszczyk 4, Szarawaga 2, Gadzina 1, Królikowska 1, Nosek 1, Nocuń, Olek.

KPR: Kowalczyk, Zima – Koprowska 7, Jakubowska 7, Wiertelak 4, Kucharska 2, Ivanović 2, Janas 1, Tomczyk 1, Piotrowska, Walczak, Despodovska, Michalak, Wicik, Ilnicka.

Kary: 16 minut (Joanna Gadzina x2, Aleksandra Olek x2, Karolina Kochaniak x2, Natalia Nosek, Sylwia Matuszczyk) – 10 minut (Mariola Wiertelak x2, Natalia Janas, Andela Ivanović, Monika Koprowska).