Zadecydowała druga połowa

Autor: | Zdjęcie: azs.umcs.pl/Michał Piłat

Zadecydowała druga połowa  - Zdjęcie główne

SportZawodnicy Konrada Tarnowskiego zwyciężyli z Futsalem Nowiny 5:4. Dla piłkarzy AZS UMCS Lublin było to drugie zwycięstwo w tym sezonie.

Mecz rozrywany na lubelskiej hali Globus był bardzo zacięty. Gospodarze jako pierwsi mogli objąć prowadzenie, ale strzał Normana Kutnika obronił bramkarz z Nowin, a Łukasz Mietlicki uderzył w poprzeczkę. Goście nie mieli natomiast problemu ze skutecznością i po rzucie rożnym Adrian Pater pokonał Adriana Parzyszka. Chwilę później do wyrównania doprowadził jednak Tomasz Ławicki, wykorzystując podanie Konrada Tarkowskiego. Chwilę później grający trener dobrym podaniem obsłużył za to Jakuba Wankiewicza i lublinianie prowadzili 2:1. Na odpowiedź Futsalu nie trzeba było długo czekać, ponieważ po chwili do siatki trafił Maciej Ponikowski, a zaraz losy meczu odwrócił Marcin Taler. Gospodarze zdołali jeszcze wyrównać po strzale Krystiana Michalaka, ale to przyjezdni po golu Andrzeja Musiała schodzili na przerwę w lepszych nastrojach. W drugiej połowy do siatki trafiali jednak już tylko zawodnicy „Dzików”. Najpierw Tomasz Ławicki ponownie doprowadził do wyrównania, a w końcówce Jakub Wankiewicz przechylił szalę zwycięstwa na korzyść AZS-u.

AZS UMCS Lublin ‒ GKS Ekom Invex Remedies Nowiny 5:4 (3:4)

Bramki: Ławicki 4’, 33’, Wankiewicz 12’, 35’, Michalak 15’ – Pater 4’, Ponikowski 13’, Taler 15’, Musiał 16’.

AZS UMCS Lublin: Adrian Parzyszek, Michał Ostrowski, Łukasz Mietlicki, Mateusz Szafrański, Norman Kutnik, Paweł Furtak, Damian Stelmaszuk, Marcin Ostrowski, Tomasz Ławicki, Jakub Wankiewicz, Tomasz Wnuk, Konrad Tarkowski, Krystian Michalak, Tomasz Godyński.

GKS Ekom Invex Remedies Nowiny: Michał Siwiecki, Andrzej Musiał, Arkadiusz Lekki, Rafał Witkowski, Marcin Taler, Dawid Tutaj, Maciej Ponikowski, Marcin Czech, Paweł Markowicz, Adrian Pater.