Podopieczne trenera Pawła Tetelewskiego wygrały z ELMAS-KPS APR Radom. Już do przerwy zdecydowane faworytki prowadziły 20:11, a po zmianie stron dokończyły dzieła zniszczenia i ostatecznie triumfowały 46:23. Nawet pomimo faktu, że podczas drugiej połowy na rozegraniu mogła się pojawić wystepująca w pierwszoligowych rezerwach Laura Puchacz, a między słupkami stanęła trzecia golkiperka - Nina Smelcerz.
– Na pewno cieszy wynik, gra i fakt, że mogłyśmy wyprowadzić kilka łatwych kontrataków, po których padały bramki. Mamy też materiał do analizy, bo najbliższy rywal postawi nam cięższe warunki. Musimy jednak popracować nad zgraniem, żeby w naszej grze było mniej błędów i wyglądało to lepiej w obronie – podsumowała bramkarka Paulina Wdowiak.
Tym samym podczas przedsezonowych gier kontrolnych biało-zielone zanotowały tylko jedną porażkę. Oto komplet ich wyników:
07.08.2026 - Energa Start Elbląg 46:27
08.08.2026 - KRASOŃ MKS Piotrcovia 34:34 [karne 4:3]
15.08.2026 - HC DAC Dunajská Streda 31:32
15.08.2026 - HC DAC Dunajská Streda 30:26
21.08.2026 - ELMAS-KPS APR Radom 46:23
Pierwszy mecz o stawkę czeka PGE MKS El-Volt 29 sierpnia. Wówczas wicemistrzynie kraju powalczą o Superpuchar Polski w łódzkiej Atlas Arenie z Zagłębiem Lubin. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 15:00. – Dobrze wiemy, jakie są oczekiwania. Widać to po sztabie i zespole, że chcemy sięgnąć po to trofeum. Dwukrotnie się nie udało. Mamy nadzieję, że sprawdzi się tu powiedzenie: do trzech razy sztuka. Zrobimy wszystko, żeby tak było. Oby omijały nas kontuzje. Liczę na to, że zagramy w pełnym składzie. Chcemy zagrać w Łodzi na dobrym poziomie i powalczyć z Zagłębiem. Jestem przekonany, że mamy bardzo dobry, wartościowy zespół, który na to stać. Mamy jeszcze trochę czasu, by poprawić kilka elementów. Jedziemy walczyć o pełną pulę – zapowiada trener Paweł Tetelewski.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.