Z Rumunkami na remis

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: MKS Lublin

Z Rumunkami na remis - Zdjęcie główne

SportPiłkarki ręczne MKS Perły zremisowały u siebie z CS Gloria 2018 Bistrita-Nasaud 22:22. Najwięcej punktów dla lublinianek zdobyła Natalia Nosek.

W pierwszym meczu fazy grupowej Pucharu EHF lubelskie szczypiornistki podejmowały u siebie silną ekipę z Rumunii. Podopieczne Roberta Lisa słabo rozpoczęły jednak niedzielne spotkanie, ponieważ już po dziesięciu minutach przegrywały 2:7. Potem jednak gospodynie zaczęły gonić wynik i do przerwy zmniejszyły stratę do dwóch „oczek”. Po przerwie zawodniczki Perły spisywały się już lepiej i w pewnym momencie objęły dwupunktowe prowadzenie. Rywalki nie zamierzały jednak odpuszczać i doprowadziły do remisu. Końcówka meczu w lubelskiej Hali Globus była bardzo emocjonująca. Przy stanie 21:21 Kinga Achruk nie zdołała wykorzystać rzutu  karnego, a Rumunki zaraz po tym ponownie wyszły na prowadzenie. Pół minuty przed końcem meczu bramkę na wagę remisu zdobyła jednak Joanna Szarawaga i pucharowe spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

W następnej kolejce Pucharu EHF szczypiornistki MKS-u Perła Lublin zagrają na wyjeździe z Odense Handbold. Spotkanie to będzie miało miejsce 11 stycznia.

MKS Perła Lublin – CS Gloria 2018 Bistrita-Nasaud 22:22 (10:12)

MKS Perła: Gawlik, Besen – Nosek 7, Szarawaga 5, Więckowska 4, Kochaniak 3, Królikowska 3, Gęga, Nocuń, Achruk, Olek, Gadzina.

CS Gloria 2018: Zoqbi de Paula, Nenezic – Ilyina 6, Ardean Elisei 3, Costa 3, Dinca 3, Vasileuskaya 2, Moroianu 2, Ratiu 1, Samant 1, Pristavita 1, Tetean, Zegrean.

Kary: 8 minut (Joanna Szarawaga x2, Dominika Więckowska, Karolina Kochaniak) – 6 minut (Laura Ioana Pristavita x2, Natalia Vasileuskaya).