Wygrali bitwę z krakowianinami

Autor: | Zdjęcie: Facebook: Lubelski Klub Przyjaciół Siatkówki

Wygrali bitwę z krakowianinami - Zdjęcie główne

SportLUK Politechnika Lubelska wygrał swoje pierwsze spotkanie w ramach Pucharu Polski. Po zaciętym spotkaniu gospodarze pokonali AZS AGH Kraków 3:1.

W spotkaniu z zawodnikami z Krakowa trener Maciej Kołodziejczyk posłał do boju sporą ilość graczy, którzy w ostatnich meczach ligowych pełnili głównie rolę rezerwowych. Ci jednak stanęli na wysokości zadania i z pewnością nie zawiedli swojego szkoleniowca. Gospodarze dwa pierwsze sety wygrali po emocjonujących końcówkach 30:28 i 29:27. W trzecim za to minimalnie lepsi okazali się krakowianie, zwyciężając do 23. Ostatni set również był dość długo wyrównany, ale jego końcówka należała już zdecydowanie do lublinian, którzy pokonali w tej części meczu AZS AGH do 19 i przypieczętowali swoje zwycięstwo w całym spotkaniu.

Kolejny mecz pucharowy gracze Macieja Kołodziejczyka rozegrają u siebie 13 listopada. LUK zmierzy się w nim z ekipą BBTS Bielsko-Biała.

LUK Politechnika Lublin – AZS AGH Kraków 3:1 (30:28, 29:27, 23:25, 25:19)

LUK: Bartosz Zrajkowski, Jędrzej Goss, Roman Oroń, Kamil Szaniawski, Szymon Seliga, Szymon Pałka, Rafał Cabaj (libero) oraz Paweł Rusin.