Reklama

Wracamy przed szachownicę!

Opublikowano:
Autor:

Wracamy przed szachownicę! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport W najbliższą niedzielę (7 czerwca) o godzinie 10:00 rozpocznie się “IV Amatorski Turniej Szachowy”.

Zawody przeprowadzone zostaną w świetlicy przy stadionie lekkoatletycznym (ul. Piłsudskiego 22). To czwarty z pięciu zaplanowanych turniejów. Organizatorem wydarzenia są Amatorskie Ligi Lublina.
Pierwsza edycja zawodów (w lutym) zgromadziła 36 uczestników. W kolejnej wystartowało już ponad 50 zawodników, natomiast w ostatnim turnieju do walki stanęło 46 graczy. Z powodu koronawirusa cykl został zawieszony, ale w tym czasie odbywały się zmagania internetowe, prowadzone w ramach Amatorskiej Ligi Szachowej “Arena”. Jak mówi nam organizator obydwu cykli ‒ Zbigniew Pyda, w okresie pandemii zainteresowanie szachami znacząco wzrosło:

Pandemia sprawiła, że w Internecie pojawiło się bardzo dużo szachistów. Na tę chwilę w samym Lublinie mamy około 3-4 tysiące graczy online. Widać wzrost zainteresowania tą dyscypliną. Moi studenci prowadzą po kilka godzin lekcji indywidualnych każdego dnia. To o czymś świadczy.

Zmagania “Amatorskiego Turnieju Szachowego” toczą się w dwóch kategoriach: “Open” oraz “Młodzi Mistrzowie” ‒ rocznik 2006 i młodsi. Jak do tej pory dwukrotnie na podium tej pierwszej stał Stanisław Gromowski. W turnieju inauguracyjnym zajął 3. miejsce, natomiast w następnej edycji okazał się najlepszy. Rywalizację w “Młodych Mistrzach” zdominował Bartosz Ożóg, który wygrał wszystkie dotychczasowe zawody!

Cykl jest rewelacyjny! Efekty organizowania tego typu turniejów widać na pewno. Kiedyś, gdy w Lublinie nic się nie działo w tym kierunku ‒ nie było wyników. Potem to się zmieniło i pojawiły się medale Mistrzostw Polski. Aktualnie nasze rozgrywki można powiedzieć ratują sytuację. Dzieci mogą zdobywać w nich kategorie szachowe ‒ co jest bardzo ważne, a rodzice są wręcz zachwyceni! ‒ dodaje koordynator wydarzenia, Zbigniew Pyda.


Koszt udziału w zmaganiach wynosi odpowiednio 5 zł dla juniorów (zapisy TUTAJ) oraz 10 zł dla seniorów (zapisy TUTAJ). Dodatkowa rejestracja uczestników odbędzie się stacjonarnie (ul. Piłsudskiego 22) w dzień turnieju, w godzinach 9:00-9:45. Projekt realizowany jest ze środków Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublin na rok 2020.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE