Reklama

Wojewoda nagrodził młodych piłkarzy

Opublikowano: wt, 30 sie 2016 22:32
Autor: | Zdjęcie: UW Lublin

Wojewoda nagrodził młodych piłkarzy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek wziął udział w uroczystości podsumowania rozgrywek Lubelskiego Związku Piłki Nożnej: I ligi Wojewódzkiej Juniorów Młodszych o Puchar Wojewody Lubelskiego za sezon 2015/2016 oraz I ligi Wojewódzkiej Juniorów Starszych o Puchar Marszałka Województwa Lubelskiego za sezon 2015/2016.

Spotkanie odbyło się w Sali Kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. Poprowadził je prezes Lubelskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Bartnik, a oprócz z niego z ramienia związku uczestniczyli w nim również trenerzy Marek Wawer i Łukasz Harbuz.  Wojewoda wręczył puchary najlepszym trenerom i zawodnikom oraz pogratulował wszystkim wyróżnionym osiągnięć.
 
– Jestem zaszczycony, że mogę wręczyć te nagrody i dziękuję wam w szczególności za rozwój piłki nożnej w  województwie lubelskim – powiedział Przemysław Czarnek. – Mamy tę świadomość patrząc na piłkarską mapę Polski, że u nas nie działo się najlepiej. Przykład Górnika Łęczna dokładnie obrazuje sytuację z jaką się borykamy i miejsce, w którym się znajdujemy. Tym bardziej dziękuję, że robicie wszystko co w waszej mocy, aby piłkę nożną w naszym województwie rozwijać.
 
Wojewoda dodał, że chciałby jednak, aby takich klubów jak Górnik Łęczna, grających na najwyższym poziomie, było w naszym regionie więcej. – To co pokazali w swoich klubach w ostatni weekend Milik czy Lewandowski jest bodźcem, który jeszcze bardziej dopinguje do pracy. Życzę wam właśnie takich sukcesów – zakończył Czarnek.
 
W rozgrywkach I Ligi Wojewódzkiej Juniorów Młodszych, którym patronował wojewoda lubelski nagrodzone zostały trzy najlepszy zespoły: Motor Lublin (trener Mirosław Komar), Widok Lublin (trener Marcin Popławski) i Górnik Łęczna (trener Jacek Fiedeń). Puchary dostali też najskuteczniejsi zawodnicy rozgrywek: Krzysztof Jaśkiewicz z Motoru, który zdobył 21 bramek, Mikołaj Nawrocki z BKS Lublin (17 bramek) oraz Edwin Rachoń z Górnika i Piotr Sadura z Wisły Puławy (obaj po 15 goli).
 
Z kolei w rywalizacji I Ligi Wojewódzkiej Juniorów Starszych pod patronatem marszałka województwa lubelskiego nagrodzone zostały Górnik Łeczna (trener Szymon Gieroba), Avia Świdnik (trener Tomasz Bednaruk) i Wisła Puławy (trener Bartłomiej Kursa), zaś indywidualnie Łukasz Łoziński z Orląt Radzyń Podlaski, który strzelił 18 bramek, Mateusz Kot z Avii (12 bramek) i Jan Oznański z Tomasovii Tomaszów Lubelski (11 goli).
 
Wyróżnione zostały też występujące w Centralnej Lidze Juniorów drużyny Motoru (trener Tomasz Jasik) i TOP 54 Biała Podlaska (trener Miłosz Storto) oraz Sebastian Czapski z TOP 54, który strzelił w minionym sezonie 12 bramek. Puchary powędrowały też do rąk kilkudziesięciu zawodników, uznanych przez trenerów poszczególnych klubów za najlepszych w swoich ligach. UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE