Upolowali Sokoła

Autor: | Zdjęcie: AZS UMCS Lublin

Upolowali Sokoła - Zdjęcie główne

SportKoszykarze AZS UMCS Start II Lublin stoczyli twardy bój z Sokołem Ostrów Mazowiecki. Ostatecznie zawodnicy Przemysława Łuszczewskiego zwyciężyli 76:70.

Spotkanie między AZS-em a Sokołem od samego początku było bardzo zacięte, a wynik cały czas oscylował wokół remisu. W przerwie na tablicy wyników widniał rezultat 32:32. Kolejne dziesięć minut również nie przyniosło żadnego rozstrzygnięcia, ponieważ trzecia kwarta zakończyła się wynikiem 23:23. Lublinianie dopiero w czwartej kwarcie zdołali odskoczyć rywalom z Ostrowa Mazowieckiego i ostatecznie zwyciężyli różnicą sześciu punktów. Najskuteczniejszym zawodnikiem w lubelskiej ekipie był Bartłomiej Nycz, który zdobył 15 punktów. Duży wkład w wygraną mieli też Mateusz Wiśniewski, Szymon Jaworski i Adam Myśliwiec, którzy rzucili kolejno 14, 13 i 12 „oczek”. Po zwycięstwie lublinianie znajdują się w ścisłej czołówce tabeli II ligi.

NB AZS UMCS Start II Lublin ‒ Sokół Ostrów Mazowiecki 76:70 (14:19, 18:13, 23:23, 21:15)

U!NB AZS UMCS Start II Lublin: Bartłomiej Nycz (15), Mirosław Uniłowski (DNP), Adam Myśliwiec (12), Krzysztof Wąsowicz (5), Karol Obarek (7), Szymon Jaworski (13), Wojciech Matysek (DNP), Jakub Stefaniuk (DNP), Mateusz Wiśniewski (14), Tymoteusz Pszczoła, Kamil Waniewski (10).

Sokół Ostrów Mazowiecka: Paweł Łapiński (4), Maciej Cukierda (14), Przemysław Słoniewski (8), Norman Zuber (10), Aleksander Szczerbatiuk (10), Michał Grabowski (3), Jakub Sienkiewicz (13), Bogdan Izrailewski (8), Mahamed Abdeelal, Artur Zadroga (DNP), Mateusz Kazimierczuk, Sebastian Gąsiorowski.