Tie-break dla Bielska-Białej

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: FB: Lubelski Klub Przyjaciół Siatkówki

Tie-break dla Bielska-Białej - Zdjęcie główne

SportSiatkarze LUK Politechnika Lubelska doznali piątej porażki w tym sezonie. Wicelider z Lublin przegrał u siebie z trzecim w tabeli KRISPOL 1. Ligi mężczyzn BBTS Bielsko-Biała po tie-breaku.

Lublinianie zakończyli 2019 rok wygraną z najsilniejszym zespołem w lidze – Stalą Nysa. Dłuższa przerwa wybiła jednak podopiecznych Macieja Kołodziejczyka z rytmu, chociaż rywal z Bielska-Białej był bardzo silny. Goście okazali się lepsi w pierwszym secie i drugim secie. Potem jednak lublinianie dopingowani przez własną publiczność ruszyli do odrabiania strat i w znakomitym stylu doprowadzili do wyrównania, wygrywając dwie kolejne partie do 16 i 18. Wydawało się, że gospodarze utrzymają dobrą passę również w tie-breaku, ale ten należał jednak do BBTS-u. Przyjezdni szybko objęli kilkupunktowe prowadzenie, którego nie oddali już do ostatniej piłki.

Lublinianie szansę na rehabilitację będą mieli 11 stycznia. Zmierzą się oni wtedy na wyjeździe z Norwidem Częstochowa.

LUK Politechnika Lublin – BBTS Bielsko-Biała 2:3 (19:25, 22:25, 25:16, 25:18, 8:15)

LUK: Bartosz Zrajkowski, Damian Wierzbicki, Radosław Sterna, Kamil Szaniawski, Paweł Rusin, Szymon Seliga, Szymon Pałka (libero) oraz Kamil Durski, Jędrzej Goss.

MVP: Bartosz Cedzyński (BBTS Bielsko-Biała).