Szczypiornistki z WSSP Akademickimi Mistrzyniami Europy

Autor: | Zdjęcie: wssp.edu.pl

Szczypiornistki z WSSP Akademickimi Mistrzyniami Europy - Zdjęcie główne

SportPiłkarki ręczne z Wyższej Szkoły Społeczno-Przyrodniczej w Lublinie zdominowały Akademickie Mistrzostwa Europy w Bydgoszczy. Podopieczne Roberta Lisa wygrały wszystkie mecze podczas turnieju, a w decydującym starciu pokonały rywalki z Hamburga 31:25.

Finałowe starcie lepiej rozpoczęły Niemki, które prowadziły do prawie 9 minuty. Dalsza część pierwszej odsłony należała jednak do lublinianek, które do przerwy wygrywały 19:14. W drugiej połowie szczypiornistki z WSSP już tylko spokojnie kontrolowały przebieg spotkania i w pewnym momencie prowadziły nawet ośmioma bramkami. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem studentek z Lublina 31:25. Bohaterką finałowe starcia okazała się Joanna Szarawaga, która zdobyła 10 bramek.

Na najniższym stopniu podium Akademickich Mistrzostw Europy w piłce ręcznej stanęły za to zawodniczki z Marsylii, które w meczu o trzecie miejsce pokonały piłkarki ręczne z Porto. W rozgrywanych w Bydgoszczy zawodach zagrała także reprezentacja Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, która zajęła 9 miejsce w 11-drużynowej stawce.

WSSP Lublin – University of Hamburg 31:25 (19:14)
WSSP: Szarawaga 10, Łabuda 7, Nocuń 4, Rosiak 3, Kozimur 3, Kochniak 2, Gutkowska 1, Senderkiewicz 1, Gadzina, Januchta.