Start zabawił się w Sopocie

Autor: | Zdjęcie: Start Lublin

Start zabawił się w Sopocie - Zdjęcie główne

SportKoszykarze Startu w ostatniej kolejce nie dali szans zawodnikom Trefla Sopot i odnieśli pewne zwycięstwo na wyjeździe. Najskuteczniejszym graczem w lubelskiej ekipie był Martins Laksa, który zdobył 22 punkty.

Lublinianie nie najlepiej weszli w mecz i po pierwszej kwarcie przegrywali 16:18. Dalsza część meczu należała już jednak do gości, którzy wygrali kolejne trzy kwarty, stopniowo powiększając swoją przewagę nad zawodnikami z Sopotu. Pierwsze skrzypce w ekipie Startu grali obcokrajowcy – Martins Laksa, Brynton Lemar i Tweety Carter, którzy zdobyli łącznie aż 59 z 95 punktów dla swojego zespołu.

W następnej kolejce gracze z Lublina podejmą u siebie drużynę GTK Gliwice. Mecz zostanie rozegrany 21 listopada o godz. 17:30. Po ośmiu kolejkach Energa Basket Ligi koszykarze Startu plasują się z dorobkiem sześciu zwycięstw na najniższym stopniu podium, tracąc zaledwie jedno „oczko” do liderującego Polskiego Cukru Toruń.

Trefl Sopot – Start Lublin 82:95 (18:16, 20:26, 29:31, 15:22)

Trefl: Medlock 21, Ayers 17 (5×3), Foulland 14, Leończyk 13, M. Kolenda 8, Roberson 8, Ł. Kolenda 1, Didier-Urbaniak, Kamiński, Kowalenko, Kurpisz, Rompa.

Start: Laksa 22 (4×3), Lemar 19, Carter 18 (3×3), Dziemba 13 (3×3), Jeszke 10, Taylor 10, Szymański 3, Borowski, Grochowski, Jarecki, Obarek, Pelczar.