Start przegrał z outsiderem z Warszawy

Autor: | Zdjęcie: Start Lublin

Start przegrał z outsiderem z Warszawy - Zdjęcie główne

SportKoszykarze Startu zawiedli w ostatniej kolejce pierwszej rundy rozgrywek Energa Basket Ligi i przegrali u siebie z ostatnią w tabeli Legią Warszawa. Dla gości było to dopiero trzecie zwycięstwo w czternastym meczu.

Początek spotkania nie zwiastował niczego złego dla gospodarzy, którzy po pierwszych dziesięciu minutach prowadzili 24:14. W drugiej kwarcie lublinianie nieoczekiwanie spisywali się słabiej i Legia odrobiła sześć „oczek” straty. Taki sam rezultat utrzymał się po trzeciej kwarcie, zakończonej remisem 26:26. W ostatniej części meczu podopieczni Davida Dedka do pewnego momentu radzili sonie całkiem nieźle i w pewnym momencie prowadzili już 68:59. Minutę przed końcem to jednak przyjezdni prowadzili jednym punktem. Lublinianie mogli jeszcze przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale graczom Startu zdecydowanie brakowało skuteczności. Problemu z trafianiem do kosza nie mieli za to warszawiacy, którzy dość nieoczekiwanie zwyciężyli na trudnym terenie w Lublinie.

Po 14. kolejkach Start Lublin plasuje się z dorobkiem 24 punktów na czwartym miejscu w tabeli Energa Basket Ligi. Do prowadzącego Stelmetu Zielona Góra nasi koszykarze tracą dwa punkty.

Start Lublin – Legia Warszawa 79:84 (24:14, 13:19, 26:26, 16:25)

Start: Lemar 19, Laksa 15 (3×3), Taylor 14 (14 zb.), Carter 13 (10 as.), Borowski 7, Dziemba 5, Szymański 4, Jeszke 2, Grochowski, Jarecki.

Legia: Michalak 24 (6×3), Dukes 18 (3×3), Matczak 12, Milovanović 10 (16 zb.), Nizioł 10, Pinder 5, Kuźkow 3, Nowerski 2, Linowski.