Start II w mieszanych nastrojach

Autor: | Zdjęcie: azs.umcs.pl/Michał Piłat

Start II w mieszanych nastrojach - Zdjęcie główne

SportGracze AZS UMCS Start II Lublin rozegrali w ostatnich dniach dwa mecze. W pierwszym z nich ulegli po dogrywce KKS Tur Basket Bielski Podlaski 108:110, ale w drugim rozbili ZKS Stal Stalową Wolę 92:62.

Pierwsza porażka

W meczu z Turem pierwsza kwarta zdecydowanie należała do gospodarzy, ale w kolejnych dziesięciu minutach przeważali już przyjezdni. Do przerwy podopieczni Przemysława Łuszczewskiego prowadzili jednym punktem. Ostatnie dwie ćwiartki były bardzo zacięte i gra toczyła się do ostatnich sekund. Gospodarze mogli przegrać, ale w kluczowym momencie za trzy trafił Rafał Król. Środkowy z Bielska Podlaskiego błysnął także w dogrywce, przechylając szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Lublinianom nie wystarczyła nawet świetna dyspozycja Karola Obarka, który zdobył 32 punkty oraz Kamila Wąsowicz, który do 19 „oczek” dorzucił również 10 asyst.

KKS Tur Basket Bielsk Podlaski – AZS UMCS Start II Lublin 110:108 (23:16, 24:32, 26:27, 27:25; d 10:8)

KKS: Kuczyński 35 (4×3, 12 zb.), Król 22, Bębeniec 21 (3×3), Lewandowski 9, Weres 7, Wróblewski 7, Milewski 4, Stefanik 4, Pisarczyk 1, Marczuk.

Start: Obarek 32 (4×3), Wąsowicz 19 (10 as.), Myśliwiec 17, Wiśniewski 14 (14 zb.), Waniewski 10, Jaworski 8, Nycz 9, Matysek, Uniłowski.

Szybka rehabilitacja

Po porażce w Bielsku Podlaskim gracze AZS UMCS Start II udali się do Stalowej Woli. Zdecydowanym faworytem tego starcia byli gracze z Lublina, którzy już po pierwszej kwarcie prowadzili 28:9. Dopiero kolejne 10 minut było bardziej wyrównane. W pierwszej połowie w zespole gości błyszczał przede wszystkim Kamil Wąsowicz, który zdobył 13 punktów. W drugiej części meczu koszykarze trenera Łuszczewskiego już tylko powiększali swoje prowadzenie, zwyciężając ostatecznie różnicą 30 „oczek”. Najwięcej punktów dla graczy z Lublina zdobył w tym spotkaniu Mateusz Wiśniewski (22).

ZKS Stal Stalowa Wola – AZS UMCS Start II Lublin 62:92 (9:28, 20:20, 19:28, 14:16)

Stal: Bejnar 15 (3×3), Kindlik 14, Tabor 10, Buczek 9, Łabuda 6, Jadaś 3, Bandyga 2, Nowik 2, Nowak 1, Andreasik.

Start: Wiśniewski 22, Wąsowicz 17 (100% skuteczności, 7 zb., 7 as.), Waniewski 14, Myśliwiec 9, Obarek 9, Nycz 7, Jaworski 6, Uniłowski 5, Dobrowolski 3, Matysek.