Reklama

Sport, pokazy, targi - Cavaliada w Lublinie [WIDEO]

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Mateusz Paśkucki

Sport, pokazy, targi - Cavaliada w Lublinie [WIDEO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Najwspanialsze konie z całego świata zjechały dziś do Lublina. Do niedzieli w naszym mieście potrwa Cavaliada 2018.

Już po raz szósty najlepsi zawodnicy ze swoimi najpiękniejszymi końmi przybyli na lubelską odsłonę Cavaliady – międzynarodowe, halowe zawody jeździeckie. Wydarzenie jest częścią CAVALIADA Tour, który jest jedynym w Polsce cyklem zawodów autoryzowanym przez Międzynarodową Federację Jeździecką. W organizację Cavaliady zaangażowane są jeszcze tylko dwa polskie miasta: Poznań i Warszawa.

Zawodnicy z łącznie 14 krajów staną ze sobą w szranki w licznych konkursach, takich jak: skoki przez przeszkody, ujeżdżanie, powożenie zaprzęgami czterokonnymi czy w jeździeckim triathlonie. Również dzieci będą miały okazję zmierzyć się ze sobą w dedykowanym im konkursie na kucykach.

O randze wydarzenia świadczy nie tylko jego rozmach, ale przede wszystkim zawodnicy biorący w nim udział.

- Obsada w skokach jest nie tylko bardzo liczna, ale i bardzo dobra. Jest tu wielu jeźdźców ze ścisłej światowej czołówki i wszyscy mistrzowie Polski - zauważa Szymon Tarant, Dyrektor Sportowy Cavaliady.

Konkursy stanowią wprawdzie trzon Cavaliady, ale towarzyszy im wiele innych przedsięwzięć związanych z jeździectwem.

- Staramy się, aby sport był najważniejszym kołem zamachowym, przy którym dzieje się dużo wokoło: jest przestrzeń biznesowa, duże targi, jest część edukacyjna dla dzieci, są też pokazy i kultywowanie historii tradycji - wylicza Dominik Nowacki, Dyrektor CAVALIADY Tour. Celem imprez towarzyszących jest popularyzacja jeździectwa jako formy rekreacji oraz pobudzenie zainteresowania hodowlą koni.

Wydarzenie odbywa się na terenie Targów Lublin i potrwa do niedzieli. Szczegółowy program Cavaliady pod adresem.

Fot. Mateusz PaśkuckiUdostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE