Reklama

Rowerowa Wiosna zawita do Lublina

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: http://loverowy.lublin.eu/

Rowerowa Wiosna zawita do Lublina - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Kampania Rowerowa Wiosna łączy przyjemne z pożytecznym, dostarczając przy tym dawkę zdrowej rywalizacji.

Wbrew nazwie kampania uwzględnia także inne środki transportu. Każdy uczeń, który w okresie 7-30 maja dojedzie do szkoły na rowerze, hulajnodze, deskorolce lub rolkach otrzyma dwie naklejki. Jedną z nich wklei do osobistego dzienniczka rowerowego, drugą na klasowy plakat. Nagrody zostaną przyznane najbardziej aktywnym uczniom (plecaki sportowe) - klasom (grupowe wejściówki na obiekty sportowe i do instytucji kultury) oraz dwóm szkołom (zadaszone parkingi rowerowe).

- Chcemy zachęcić dzieci i młodzież do jazdy rowerem oraz regularnego dojeżdżania nim do szkoły, co dostarczy dawkę codziennego ruchu, poprawi zdrowie i zwiększy odporność na choroby - informuje Michał Wolny, koordynator kampanii. - Mamy na celu także ukształtowanie postaw ekologicznych oraz rozumienia roli i znaczenia roweru jako przyjaznego dla otoczenia środka transportu - dodaje. Kampania obejmuje także szereg zajęć praktycznych i szkoleń, które pomogą uczniom w nauce bezpiecznej jazdy po mieście. Zajęcia odbywają się przez całą wiosnę.

Wręczenie nagród odbędzie się podczas EkoPikniku 17 czerwca na Słonecznym Wrotkowie. Organizatorem akcji jest Towarzystwo dla Natury i Człowieka we współpracy z Urzędem Miasta Lublin.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE