Reklama

RKS bliżej mistrzostwa

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Kamil Wojdat

RKS bliżej mistrzostwa - Zdjęcie główne

W najbliższy weekend odbędą się ostatnie mecze w sezonie | foto Kamil Wojdat

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Za nami dwie kolejne serie gier Amatorskiej Ligi Futsalu. Liderujący RKS Chuwdu pewnie pokonał outsidera ‒ Lolo Ferrari, a dzięki temu przybliżył się do tytułu mistrzowskiego. Do końca sezonu drużynom pozostało tylko po jednym meczu!

Weekend rozpoczął się od starcia RKS-u z Lolo. Faworyt mógł być tylko jeden. Lider ze swojego zadania wywiązał się bez zarzutu. Rozbił ostatnią drużynę w tabeli aż 18-0, co jest najwyższym wynikiem Amatorskich Lig w tym sezonie.


Było ciężko wrócić po takiej przerwie. Nie każdy z nas miał siłę, by tyle biegać, więc musieliśmy wykonywać dużo zmian. Mimo to udało się osiągnąć naprawdę dobry wynik z czego jestem bardzo zadowolony. Za tydzień czeka nas kluczowe starcie dla losów całego sezonu ‒ zagramy z Niedrzwicą. Ten mecz zadecyduje czy uda nam się osiągnąć założony cel, czyli mistrzostwo ‒ mówił na gorąco kapitan RKS Chuwdu, Jakub Gałka.


Co ciekawe, po sześć bramek w spotkaniu z Lolo zdobyli Dariusz Drzazga i Radosław Mazur, dzięki czemu ten pierwszy zrównał się z przodującym w klasyfikacji najlepszych strzelców ‒ Grzegorzem Kutrzepą (Żubry Lublin). Obaj panowie mają po 21 trafień.


Na parkiecie nie stawili się futsaliści dwóch zgłoszonych do rozgrywek drużyn. Mowa o Siekierze Felin i Akademii Piłkarskiej Bronowice. Skutkiem tego przeciwnikom, z którymi miały się one mierzyć przyznane zostały walkowery (5-0). Tym samym sześć punktów do dorobku zostało dopisanych Lolo Ferrari, a po trzy Żubrom Lublin, KS Niedrzwicy i Calcio Vazoni.


Wystąpiła za to jedyna drużyna kobieca ‒ Sekcja Damska Uniwersytetu Medycznego (poza rozgrywkami ligowymi). Zmierzyła się z zespołami: RKS Chuwdu oraz Calcio Vazoni. Pierwszy pojedynek zakończył się porażką 0-10, a drugi 0-5. Okazji na gola jednak nie brakowało, a paniom nie można było odmówić ambicji!


Gdy dowiedziałyśmy się o Amatorskiej Lidze Futsalu, szybko zdecydowałyśmy się wziąć udział w tych rozgrywkach. To bardzo dobra forma treningu dla naszej drużyny, z którą na co dzień bronimy barw Uniwersytetu Medycznego w zmaganiach uczelnianych. W tym roku podczas Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego zajęłyśmy trzecie miejsce, a dwa lata temu na Akademickich Mistrzostwach Uczelni Medycznych byłyśmy drugie. Mecze w Amatorskiej Lidze Futsalu na pewno dużo nam dają. Trudno się gra przeciwko mężczyznom. Oczywiście jest różnica poziomów, dodatkowo inna fizjologia, więc to wymagające. Jednak możemy z dziewczynami lepiej się zgrać, a dodatkowo świetnie się przy tym bawimy. Cykl jest kapitalnym pomysłem! ‒ komentowała zawodniczka Uniwersytetu Medycznego, Kamila Kaźmierczuk.


RKS Chuwdu - Lolo Ferrari 18:0

Bramki: Dariusz Drzazga x6, Radosław Mazur x6, Damian Gradziuk x2, Damian Kurzepa, Jakub Gałka, Krzysztof Kurulewicz, Marcin Kosiński (br. samobójcza).OSTATNIE MECZE (20.06., sobota): RKS Chuwdu - KS Niedrzwica (godz. 10:15), Żubry Lublin - Calcio Vazoni (godz. 11:10), Lolo Ferrari Team - KS Niedrzwica (godz. 12:00), Sekcja Damska UM Lublin - AP Bronowice (godz. 12:50).NAJSKUTECZNIEJSI

21 goli - Grzegorz Kutrzepa (Żubry)

21 goli - Dariusz Drzazga (RKS Chuwdu)

14 goli - Piotr Pacek (Sezonowcy)

14 goli - Jakub Gałka (RKS Chuwdu)

14 goli - Radosław Mazur (RKS Chuwdu)

8 goli - Konrad Wabik (Siekiera Felin)
źródło: amatorskieligi.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE