Pszczółka przeskoczyła Ślęzę

Autor: | Zdjęcie: AZS UMCS Lublin

Pszczółka przeskoczyła Ślęzę - Zdjęcie główne

SportKoszykarki Krzysztofa Szewczyka wygrały trzeci mecz z rzędu i przesunęły się na czwarte miejsce w tabeli Energa Basket Ligi.

Zawodniczki Pszczółki do przerwy przegrywały z rywalkami z Wrocławia dwoma punktami. Przewaga Ślęzy mogła być wyższa, ale w końcówce gospodynie zagrały skutecznie i odrobiły osiem „oczek”. Po trzeciej kwarcie podopieczne trenera Szewczyka wyszły na jednopunktowe prowadzenie. W ostatniej części meczu zdołały za to powiększyć swoją przewagę i ostatecznie zwyciężyły w całym meczu różnicą pięciu punktów. Najskuteczniejszą zawodniczką w lubelskiej ekipie była tego dnia Jovana Popović, który zdobyła 18 „oczek”. O trzy mniej zgromadziła na swoim koncie Briana Day, ale za to dorzuciła ona do swojego dorobku 10 zbiórek.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin – Ślęza Wrocław 61:56 (16:18, 13:13, 16:13, 16:12)

Pszczółka: Popović 18, Day 15 (10 zb.), Peterson 11, Adamowicz 9, Degbeon 4, Labuckiene 4, Sklepowicz, Szott-Hejmej.

Ślęza: Jovanovic 18 (3×3), Burdick 10 (10 zb.), Pocek 9, Owczarzak 8, Glomazic 6, Dobrowolska 5, Marciniak, Szajtauer.