Pszczółka odfrunęła po przerwie

Autor: | Zdjęcie: AZS UMCS Lublin

Pszczółka odfrunęła po przerwie - Zdjęcie główne

SportKoszykarki Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin w pierwszych dwóch kwartach męczyły się z rywalkami z Gdańska. W drugiej połowie zagrały jednak dużo lepiej i zwyciężyły różnicą 20 punktów.

Podopieczne Krzysztofa Szewczyka w pierwszej połowie grały bardzo nieskutecznie. Na ich szczęście podobne problemy miały także zawodniczki z AZS Uniwersytet Gdański. Pierwsze dwie kwarty zakończyły się remisem 29:29. W drugiej połowie Pszczółka zagrała jednak na miarę możliwości i po trzeciej ćwiartce wywalczyła przewagę 14 „oczek”. W ostatniej kwarcie lublinianki dobiły już rywalki z Gdańska, zwyciężając w całym meczu różnicą 20 punktów.

Nasze koszykarki do wygranej poprowadziły Ama Degbeon (14 punktów, 6 zbiórek) i Briana Day (12 punktów, 10 zbiórek). Dobre zawody zaliczyły też m.in. Alexis Peterson i Giedrė Labuckienė.

Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin – AZS Uniwersytet Gdański 70:50 (18:15, 11:14, 24:10, 17:11)

Pszczółka: Degbeon 14, Day 12 (10 zb.), Peterson 12, Labuckiene 9 (12 zb.), Popović 8, Szott-Hejmej 7, Adamowicz 4, Pawłowska 3, Sklepowicz 1, Duchnowska, Trzeciak.

AZS: Formella 13 (3×3), A. Kuras 10, Stępień 8, P. Kuras 6, Bączek 4, Szczęśniak 4, Rae Ortiz 3, Kosalewicz 2.