Polski Cukier AZS UMCS Lublin wrócił z tarczą z Bydgoszczy

Autor: | Zdjęcie: KK

Polski Cukier AZS UMCS Lublin wrócił z tarczą z Bydgoszczy - Zdjęcie główne

foto KK

Sport Koszykarki Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin doczekały się premierowego wyjazdowego zwycięstwa w obecnym sezonie. W pierwszym meczu rundy rewanżowej obrończynie mistrzowskiego tytułu pokonały w Bydgoszczy tamtejszy zespół KS Basket 25 Ekstraklasa Sp. z oo.

Podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka przełamały się po czterech kolejnych porażkach w delegacji na krajowym podwórku. Poprzedni ligowy triumf na parkiecie przeciwniczek odniosły bowiem w decydującym finale poprzedniej kampanii, gdy wygrały w Polkowicach w połowie kwietnia. Natomiast pod koniec września triumfowały w starciu o Superpuchar Polski na neutralnym terenie w Sosnowcu.

W ostatnim meczu w 2023 roku biało-zielone od początkowych minut były bardzo zdeterminowane, by przerwać kiepską passę. Po pierwszej kwarcie lublinianki miały tylko oczko przewagi nad rywalkami. Na dużą przerwę schodziły już przy prowadzeniu 56:44. Po zmianie stron przypieczętowały triumf praktycznie już podczas bardzo udanej trzeciej odsłony, po której miały 24 punkty więcej od gospodyń. Ostatecznie zwyciężyły 92:77, a double-double zanotowała autorka 26 pkt i 13 zbiórek - Elin Gustavsson.

Dla lublinianek była to druga w sezonie wygrana przeciwko ekipie z Bydgoszczy. Następna konfrontacja czeka akademiczki już w środę, 3 stycznia, gdy zagrają w Pruszkowie z tamtejszym MKS-em.

KS Basket 25 Ekstraklasa Sp. z oo Bydgoszcz - Polski Cukier AZS UMCS Lublin 77:92 (26:27, 18:29, 14:26, 19:10)

Bydgoszcz: Papiernik 23, Hamilton 18, Calloway 17, Pawlikowska 11, Wieczyńska 3, Zmierczak 3, Radić 2, Maławy, Sztąberska, Zdrodowska

Lublin: Gustavsson 26, Goss 17, Shook 16, Burton 12, Ullmann 8, Fiszer 5, Zięmborska 4, Adamczuk 4, Nassisi

Sędziowali: Paweł Białas, Krzysztof Tuński, Michał Pietrakiewicz