Polski Cukier AZS UMCS Lublin lepszy od 1KS Ślęzy Wrocław

Autor: | Zdjęcie: KK

Polski Cukier AZS UMCS Lublin lepszy od 1KS Ślęzy Wrocław - Zdjęcie główne

foto KK

Sport Koszykarki Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin pokonały na własnym parkiecie rywalki z Wrocławia. Zwycięstwo było dla biało-zielonych bardzo cenne, bowiem Ślęza jest jak dotąd w obecnym sezonie wyżej notowana od mistrzyń Polski.

Już po pierwszej kwarcie gospodynie prowadziły różnicą ośmiu punktów. W trakcie kolejnych 10 minut podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka powiększyły przewagę, dzięki czemu na dużą przerwę schodziły z solidną zaliczką, przy wyniku 44:25.

Po zmianie stron ekipa z Dolnego Śląska rzuciła się do odrabiania strat. Dzięki dobrej trzeciej odsłonie wrocławianki zbliżyły się na odległość ośmiu oczek. Ambitna pogoń kosztowała przyjezdne mnóstwo sił, co wykorzystały obrończynie tytułu. W ostatniej z ćwiartek lublinianki popełniały mniej błędów w defensywie i poprawiły grę w ataku, dzięki czemu mogły się cieszyć z piątej, w tym drugiej z rzędu wygranej w Orlen Basket Lidze Kobiet.

– Wiedzieliśmy, że przyjeżdża do nas zespół, który gra w tym sezonie bardzo dobrze. Przy naszych problemach obawialiśmy się tego meczu, ale chwała dla dziewczyn, że to wytrzymały. W pierwszej połowie zagraliśmy bardzo mądrze, tak jak chcieliśmy. Musieliśmy ograniczyć punkty z szybkiego ataku i zbiórkę ofensywą w wykonaniu Ślęzy, a po tych elementach straciliśmy tylko 5 punktów, zdobywając 19. Cieszy mnie też rola Brii Goss, która skutecznie ograniczyła Alexę Held – podkreślił Krzysztof Szewczyk, szkoleniowiec lubelskiej drużyny.

W najbliższy poniedziałek koszykarki lubelskiego klubu wezmą udział w charytatywnym Meczu Słodkich Serc (SZCZEGÓŁY). Natomiast w środę akademiczki zagrają na wyjeździe z rumuńskim ACS Sepsi w rozgrywkach Euroligi.

Polski Cukier AZS UMCS Lublin - 1KS Ślęza Wrocław 73:61 (23:15, 21:10, 11:22, 18:14)

Lublin: Gustavsson 21, Goss 15, Fiszer 15, Shook 12, Zięmborska 6, Ullmann 2, Kalenik 2

Wrocław: Nunn 14, Held 12, Kurach 10, Baker 8, Mielnicka 8, Pyka 5, Stefańczyk 4, Strautman

Sędziowali: Tomasz Tybor, Marcin Bieńkowski, Jolanta Mikulska