Polscy koszykarze wygrali w Lublinie

Autor: | Zdjęcie: Andrzej Romański/pzkosz.pl

Polscy koszykarze wygrali w Lublinie - Zdjęcie główne

SportW swoim ostatnim meczu towarzyskim polscy koszykarze zwyciężyli z Holendrami 77:71. Spotkanie rozegrano w lubelskiej hali Globus.

Polacy lepiej rozpoczęli mecz i po pierwszej kwarcie prowadzili 22:17. Potem jednak gra się wyrównała i Holendrzy zdobyli przewagę. Końcówka drugiej kwarty oraz cała trzecia część gry należały jednak do podopiecznych Mike’a Taylora, którzy w pewnym momencie prowadzili już 13 punktami. Goście nie zamierzali jednak odpuszczać i ostatecznie zmniejszyli stratę do 6 „oczek”.

Teraz Polacy udadzą się do Chin, gdzie czekają ich mecze towarzyskie z Czarnogórą, Iranem i Nigerią. Mistrzostwa Świata rozpoczną 31 sierpnia od spotkania z Wenezuelą.

Polska - Holandia 77:71 (22:17, 16:19, 22:10, 17:25)
Polska: Ponitka 13, Slaughter 13, Kulig 11, Cel 9, Balcerowski 7, Gruszecki 6, Sokołowski 6, Waczyński 5, Hrycaniuk 4, Kolenda 3, Koszarek 0, Olejniczak 0.
Holandia: Franke 16, Kloof 13, Alberts 12, N. De Jong 12, Bleeker 7, W. De Jong 5, Kherrazi 4, Bouwknecht 2, Brandwijk 0, Stilma 0, Van Vliet 0.