Pofrunęły na podium

Autor: | Zdjęcie: azs.umcs.pl/Michał Piłat

Pofrunęły na podium - Zdjęcie główne

SportKoszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin wygrały piąte spotkanie z rzędu i przesunęły się na trzecie miejsce w tabeli Energa Basket Ligi kobiet.

Zawodniczki Pszczółki w ostatnich tygodniach są w znakomitej formie. Lublinianki swoją dobrą dyspozycję potwierdziły także w Poznaniu. Pierwsza połowa należała jednak go koszykarek Enei, które po pierwszych dwóch kwartach prowadziły 4 punktami. Po przerwie podopieczne Krzysztofa Szewczyka ruszyły jednak do odrabiania strat i trzy minuty przed końcem meczu wyszły na prowadzenie, którego nie oddały już do ostatniej syreny. Bohaterką spotkania okazała się Alexis Peterson, która zdobyła aż 27 punktów i była najskuteczniejszą zawodniczką na parkiecie. Na dodatek popisała się ona jeszcze sześcioma asystami i pięcioma zbiórkami.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin swój najbliższy mecz rozegra 22 grudnia o godz. 17. Lublinianki zmierzą się w nim z ekipą Artego Bydgoszcz, która plasuje się obecnie na drugim miejscu w tabeli Energa Basket Ligi kobiet.

Enea AZS Poznań – Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 74:78 (18:15, 20:19, 26:29, 10:15)

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin: Alexis Peterson (27), Briana Day (10), Zuzanna Sklepowicz, Agnieszka Szott-Hejmej (5), Wiktoria Duchnowska (DNP), Julia Adamowicz (11), Anna Pawłowska (DNP), Ama Degbeon (5), Jovana Popovic (12), Giedrė Labuckienė (8), Olga Trzeciak (DNP).