Reklama

Pobiegnij dla Mariusza

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Zbiory prywatne Mariusza Zielińskiego

Pobiegnij dla Mariusza  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Poznaj Mariusza Zielińskiego - sportowca po amputacji, męża i ojca czwórki dzieci oraz beneficjenta tegorocznego Lublin Business Run. Dla Mariusza pobiegniemy 2 września bieżącego roku.

Beneficjentem tegorocznej edycji Lublin Business Run 2018 jest Mariusz Zieliński z Bełżyc. W 2005 r. w wieku 26 lat uległ ciężkiemu wypadkowi, z którego ledwo uszedł z życiem. Wbrew pesymistycznym prognozom lekarzy, udało mu się wygrać w walce ze śmiercią. Niestety w wyniku tragicznego zdarzenia konieczna była amputacja jednej nogi.

- Wtedy zaczynałem życie od nowa - wspomina pan Mariusz. - Nawet najprostszych rzeczy trzeba się było na nowo nauczyć, chodzić, radzić sobie na co dzień... Wszystkiego.

Od trzynastu lat pan Mariusz porusza się przy pomocy wsparcia mechanicznego, czasami konieczne są proste kule. - Mam protezę z takim najprostszym kolanem mechanicznym - opowiada pan Mariusz. - Protezy są bardzo drogie, w szczególności dla osób, które nie posiadają własnego kolana. Dotacje z NFZ i PCPR pozwalają jedynie na wymianę leja na kikuta i drobne naprawy. Jak się coś popsuje, muszę chodzić o kulach. 

Pana Mariusza energia jednak nie opuszcza. Jest nie tylko szczęśliwym mężem i ojcem czwórki dzieci, ale także aktywnym sportowcem. Regularnie trenuje w domu, a w 2016 r. został zawodnikiem IKS Atak Elbląg - zespołu grającego w hokeja na sledgach i stanowiącego równocześnie reprezentację Polski.

Dokładnie w dniu biegu, czyli 2 września 2018 r. pan Mariusz będzie obchodzić 40. urodziny.
- Jestem bardzo mile zaskoczony, że zostałem wybrany na beneficjenta biegu. To będzie wspaniały prezent urodzinowy - cieszy się pan Mariusz.

Zapisy na bieg wciąż trwają do wyczerpania miejsc. O sposobie rejestracji pisaliśmy w tym artykule.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE