Platinum Motor Lublin wypożyczył zawodnika do Texom Stali Rzeszów

Autor: | Zdjęcie: Platinum Motor Lublin

Platinum Motor Lublin wypożyczył zawodnika do Texom Stali Rzeszów - Zdjęcie główne

foto Platinum Motor Lublin

Sport W pozostałej części sezonu 2023 w ekipie Drużynowych Mistrzów Polski nie zobaczymy już Antti Vuolasa. Fiński żużlowiec został wypożyczony do drugoligowego klubu z Rzeszowa.

Zawodnik, który w sierpniu skończy 24 lata, ma występować tylko w seniorskim zespole "Żurawi". W Ekstralidze U24 nadal będzie bronił barw Platinum Motoru. Jak dotąd podczas obecnego sezonu jest jednym z najlepszych jeźdźców tych rozgrywek. Wygrał w nich 32 wyścigi na 58 możliwych, notując 147 punktów. Średnia biegopunktowa Fina wynosi 2,534.

Dobra dyspozycja w Ekstralidze U24 oraz kontuzja Dominika Kubery sprawiły, że Vuolas dostał szansę w najlepszej żużlowej lidze świata. 11 czerwca, w meczu przeciwko For Nature Solutions Apatorowi Toruń zdobył na lubelskim torze dwa punkty w trzech startach. Pięć dni później pojechał w czterech biegach w Lesznie, ale wywalczył wówczas zaledwie oczko.

Teraz trafił do ekipy z Podkarpacia, która po dziewięciu rozegranych spotkaniach 2. Ligi zajmuje pozycję wicelidera tabeli, ze stratą trzech punktów do prowadzącego OK Bedmet Kolejarza Opole. Póki co, rzeszowianie wygrali pięć spotkań, a także zanotowali dwie porażki i taką samą liczbę remisów.

Wczoraj Vuolas wystąpił wraz z kadrą narodową Finlandii w półfinale Drużynowego Pucharu Świata na torze we Wrocławiu. Żużlowiec pochodzący z miejscowości Hapaharvi zanotował sześć punktów w sześciu startach, a jego reprezentacja odpadła z turnieju.