Reklama

Planem start w MP U-19

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Michał Piłat

Planem start w MP U-19 - Zdjęcie główne

foto Michał Piłat

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Marek Lebiedziński, który ostatnio dołączył do sztabu Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin oprócz sprawowania funkcji asystenta Krzysztofa Szewczyka, będzie zajmował się szkoleniem młodzieży.

ROZMOWA Z Rafałem Walczykiem, prezesem AZS UMCS Lublin

Celem kadry narodowe

Przyjście trenera Lebiedzińskiego oznacza, że Pszczółka wystartuje w MP U-19?

Tak! Planujemy wystartować w tych rozgrywkach, łącząc zawodniczki z pierwszego zespołu z tymi, które na co dzień prowadzi trener Sławomir Depta. Zadaniem obu będzie start w rozgrywkach U-20. Trener Lebiedziński natomiast jako koordynator szkolenia młodzieżowego będzie obserwował najzdolniejsze zawodniczki, by wybrały Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej jako swoją drogę kształcenia, a Pszczółkę jako kolejny etap rozwoju zawodowego.

 

Z czym dokładnie wiąże się rola koordynatora szkolenia młodzieżowego, którą prócz roli asystenta Krzysztofa Szewczyka będzie pełnił Marek Lebiedziński?

Docelowo chcemy, by trener Marek stworzył jedną z grup młodzieżowych. Zależy nam na tym, by przede wszystkim usprawnił funkcjonowanie klas profilowanych pod względem sportowym. Jego zadaniem będzie budowanie piramidy szkoleniowej oraz podnoszenie kwalifikacji naszych trenerów. Ponadto chciałbym, by wspierał naszych trenerów w tym, by jak najwięcej naszych zawodniczek ocierało się o kadry narodowe w swoich rocznikach.  

 

Co przekonało klub do wybrania właśnie jego kandydatury?

Od początku swojej kadencji powtarzam, iż chce w jak największym stopniu wspierać rozwój sportu dzieci i młodzieży w naszym klubie. W odniesieniu do koszykówki kobiet wybór trenera Marka Lebiedzińskiego jest poniekąd pewnym etapem realizacji postawionych sobie celów. Trener Lebiedziński to trener reprezentacji U-18, ma znakomite przygotowanie do pełnienia funkcji koordynatora szkolenia młodzieżowego. Zajmował się tego typu szkoleniem w Poznaniu, również ośrodku akademickim. Te wszystkie czynniki sprawiły, że wybór padł właśnie na niego. Ponadto w poprzednim sezonie zauważalny był brak asystenta trenera pierwszej drużyny Pszczółek. Chcieliśmy, by trener Krzysztof Szewczyk miał komfort pracy w nadchodzących rozgrywkach, by walczyć o jak najwyższe cele. Jestem przekonany, że Trener Marek Lebiedziński to dobre uzupełnienie naszego sztabu szkoleniowego i jego przyjście pozytywnie przełoży się na rywalizację w Energa Basket Lidze Kobiet.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE