Pewna wygrana Perły

Autor: | Zdjęcie: MKS Lublin

Pewna wygrana Perły - Zdjęcie główne

SportPiłkarki ręczne MKS Perły Lublin pokonały u siebie przedostatnią w tabeli Piotrcovię Piotrków Trybunalski 22:13 i umocniły się na pozycji lidera.

Podopieczne Roberta Lisa już od pierwszych minut przeważały nad zawodzącymi w tym sezonie rywalkami. Po kilku minutach lublinianki prowadziły 4:0, ale po chwili ich przewaga stopniała do jednego „oczka”. Końcówka pierwszej połowy należała jednak do MKS-u, który do przerwy prowadził 9:5. Mimo tego zawodniczki MKS-u nie mogły być do końca zadowolone ze swojej postawy. W drugiej części meczu oba zespoły poprawiły odrobinę swoją skuteczność. Ostatecznie nasze szczypiornistki zwyciężyły 22:13 i zanotowały jedenaste zwycięstwo z rzędu w tym sezonie.

W meczu z Piotrcovią trener Lis dał odpocząć kilku zawodniczkom, żeby mogły one zregenerować się na niedzielne starcie z CS Gloria 2018 Bistrita-Nasaud w Pucharze EHF. Zostanie ono rozegrane 5 stycznia o godz. 17.

MKS Perła Lublin – MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 22:13 (9:5)

MKS Perła: Gawlik, Besen – Kochaniak 5, Szarawaga 4, Nosek 3, Achruk 2, Matuszczyk 2, Nocuń 2, Królikowska 1,  Więckowska 1, Gadzina 1, Olek 1, Gęga.

MKS Piotrcovia: Opelt, Kolasińska – Oreszczuk 4, Sobecka 3, Charzyńska 2, Ciura 2, Klonowska 1, Joia 1, Dorsz, Gajewska.

Kary: 8 minut (Dominika Więckowska x2, Karolina Kochaniak, Dagmara Nocuń) – 12 minut (Danielle Joia x2, Aleksandra Dorsz x2, Aleksandra Oreszczuk, Sylwia Klonowska.