Perła zatrzymana w Jarosławiu

Autor: | Zdjęcie: MKS Lublin

Perła zatrzymana w Jarosławiu - Zdjęcie główne

SportDopiero w 12. kolejce PGNiG Superligi kobiet piłkarki ręczne MKS Perła Lublin straciły pierwszy punkt. W serii rzutów karnych lublinianki wygrały jednak 4:3 z ekipą z Jarosławia.

Zdecydowanym faworytem tego starcia były zawodniczki z Lublina, które miały w tabeli aż 15 punktów przewagi nad czwartą w tabeli drużyną Eurobud JKS Jarosław. Do przerwy wszystko szło w miarę gładko i Perła prowadziła po pierwszej części meczu 18:14. Początek drugiej odsłony należał jednak do zawodniczek z Jarosławia, które szybko doprowadziły do remisu, a potem wyszły nawet na prowadzenie. Podopieczne Roberta Lisa zdołały jednak odrobić tę stratę i ostatecznie zremisować 29:29 w regulaminowym czasie gry. W serii rzutów karnych zawodniczki z Lublina pokonały Eurobud 4:3, po tym jak Weronika Gawlik obroniła rzut jednej z rywalek.

W następnej kolejce, 15 stycznia, lublinianki podejmą u siebie KPR Gminy Kobierzyce. Wcześniej, w sobotę, zmierzą się one jednak jeszcze na wyjeździe z Odense Handbold w ramach Pucharu EHF.

Eurobud JKS Jarosław – MKS Perła Lublin 29:29 (14:18) rzuty karne: 3:4

SPR JKS: Backiel, Musakova, Szczurek – Balsam 8, Novais Bancilon 5, Turkalo 5, Kozimur 4, Żukowska 3, Al. Szymborska 2, Donets 1, Strózik 1, Pietras.

MKS Perła: Gawlik, Besen – Kochaniak 8, Szarawaga 7, Nosek 4, Nocuń 3, Więckowska 3, Królikowska 2, Gadzina 2, Matuszczyk.

Kary: 14 minut (Moniky Novais Bancilon x2, Kinga Strózik x2, Aleksandra Szymborska, Martyna Żukowska, Katarzyna Kozimur) –  8 minut (Joanna Szarawaga x2, Joanna Gadzina, Patrycja Królikowska).