Pelczar dał wygraną dwie sekundy przed końcem

Autor: | Zdjęcie: azs.umcs.pl/Michał Piłat

Pelczar dał wygraną dwie sekundy przed końcem - Zdjęcie główne

SportEkipa AZS UMCS Start II Lublin świetnie spisuje się w tym sezonie na parkietach II ligi koszykówki. Zawodnicy Przemysława Łuszczewskiego wygrali 8 z 9 spotkań.

W 10. kolejce zawodnicy z Lublina stoczyli zacięty bój z koszykarzami MKS Ochota Warszawa. Początek meczu należał do gospodarzy, którzy po pierwszych 10 minutach prowadzili 22:16, chociaż w pewnym momencie różnica punktowa wynosiła 4 punkty więcej. W drugiej części lublinianie odrobili z nawiązką straty i do przerwy prowadzili 43:40, głównie dzięki znakomicie dysponowanemu tego dnia Bartłomiejowi Pelczarowi. Niekorzystny wynik zadziałał mobilizująco na koszykarzy z Warszawy, którzy w trzeciej kwarcie spisywali się zdecydowanie lepiej i wygrali ją różnicą 9 „oczek”. W ostatniej części niedzielnego spotkania wydawało się, że lublinianie nie będą w stanie odrobić strat, ponieważ zawodnicy ze stolicy prowadzili już 13 punktami. Gracze Przemysława Łuszczewskiego wzięli się jednak w garść i rozpoczęli swoją pogoń. Gospodarze dwie sekundy przed końcem mieli jednak jeden punkt przewagi. Wtedy do akcji wkroczył niezawodny Bartłomiej Pelczar, który swoim rzutem zapewnił lublinianom ósme zwycięstwo w tym sezonie.

30 listopada o godz. 18:00 AZS UMCS Start II Lublin zmierzy się z innym zespołem z Warszawy – miejscowymi Dzikami. Tym razem lublinianie wystąpią jako gospodarze tego spotkania.

MKS Ochota Warszawa – AZS UMCS Start II Lublin 78:79 (22:16, 18:27, 24:15, 14:21)

MKS: Muszyński 21 (5×3), Grudzień 16, Górka 10 (10zb.), Nowakowski 10, Dziatchuk 8, Rudko 8, Gębal 3, Wójcik 2, Chmielak, Jesionek.

AZS: Pelczar 32 (3×3), Obarek 14 (4×3), Myśliwiec 11, Wiśniewski 10, Jaworski 5, Wąsowicz 5, Uniłowski 2, Matysek, Nycz, Waniewski.