Łódź zatopiona w Lublinie

Autor: | Zdjęcie: AZS UMCS Lublin

Łódź zatopiona w Lublinie - Zdjęcie główne

SportPszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin nie miała litości dla rywalek z Łodzi. Koszykarki Widzewa przegrały na wyjeździe różnicą aż 33 punktów.

Spotkanie zostało rozstrzygnięte już właściwie po pierwszej kwarcie. Podopieczne Krzysztofa Szewczyka wygrały ją 33:13 i potem więcej minut dostały zawodniczki rezerwowe. W drugiej ćwiartce mecz nie był już tak porywający, ale minimalne lepsze w tym okresie były zawodniczki z Łodzi. Druga połowa należała ponownie do koszykarek z Lublina, które ostatecznie zwyciężyły 85:52. Najskuteczniejszą zawodniczką lubelskiego klubu okazała się Alexis Peterson, która zdobyła 18 punktów. Wysoką formą błysnęła też m.in. Briana Day, która jeszcze w pierwszej połowie skompletował double-double. Amerykanka w tej części meczu zdobyła 10 punktów i zebrała tyle samo piłek. W drugiej grała już trochę mniej i swój dorobek powiększyła o zaledwie jedno „oczko”.

Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin – CosinusMED Widzew Łódź 85:52 (33:13, 12:15, 23:12, 17:12)

Pszczółka: Peterson 18, Adamowicz 13 (3×3), Labuckiene 13, Degbeon 12, Day 10 (11 zb.), Popović 8, Sklepowicz 4, Szott-Hejmej 4, Duchnowska 3, Pawłowska, Trzeciak.

Widzew: Emery 15, Vucković 13, Jasnowska 11, Gertchen 6, Gala 5, Bandoch 2, Bilotserkivska, Stępień.