Nasi lekkoatleci najlepsi w Raciborzu

Autor: | Zdjęcie: Anna Łapka/raciborz.com.pl

Nasi lekkoatleci najlepsi w Raciborzu - Zdjęcie główne

SportPrzez ostatnie trzy dni zawodnicy AZS UMCS Lublin walczyli o medale podczas 73. Mistrzostw Polski U20. Lublinianie wrócili z Raciborza z dorobkiem pięciu medali i wygrali w klasyfikacji punktowej.

Na najwyższym stopniu podium stanął Krzysztof Hołub, startujący w biegu na 400 m. Zawodnik AZS-u do finału awansował z czwartym wynikiem, ale w decydującym biegu poprawił swój wynik o ponad dwie sekundy i z czasem 52,46 s wywalczył złoty medal. Zabrakło mu jedynie 0.06 s, żeby wypełnić minimum na Mistrzostwa Europy Juniorów. Możliwe jednak, że Polski Związek Lekkiej Atletyki i tak zdecyduje się go wysłać na tę prestiżową imprezę.

Hołub do złota dorzucił także srebro w sztafecie 4x400 m. Razem z nim z sukcesu mogli cieszyć się także inni biegacze AZS-u – Oskar Gołębiowski, Dariusz Samarczenko i Karol Jakubczak. Tytuł Wicemistrzyni Polski zdobyła także Weronika Muszyńska. Dyskobolka pobiła swój rekord życiowy, osiągając wynik 44,3 m. Lepsza okazała się tylko Nina Staruch z AZS-AWF Warszawa, która tego dnia była nie do zatrzymania.

Na najniższym stopniu podium stanęli za to młociarka Aleksandra Kufel oraz trójskoczek Piotr Wiśniewski, który o 6 centymetrów wyprzedził swojego klubowego kolegę – Bartosza Leszczuka.