Motor w końcu zachwycił

Autor: | Zdjęcie: Motor Lublin

Motor w końcu zachwycił - Zdjęcie główne

SportObecny sezon to prawdziwa sinusoida w wykonaniu piłkarzy Motoru. Gracze Mirosława Hajdy w ostatniej kolejce III ligi spisali się jednak na miarę oczekiwań i ograli u siebie Wisłę Puławy 4:1.

Początek derbów Lubelszczyzny nie zwiastował jednak niczego dobrego dla gospodarzy, którzy prowadzili w 17 min. po bramce Krystiana Putona. Na odpowiedź Motoru nie trzeba było długo czekać, bo już niespełna 120 sekund później do wyrównania doprowadził Dominik Kunca, wykorzystując błąd defensywy Dumy Powiśla. Przed przerwą na prowadzenie lublinian wyprowadził za to Michał Paluch, wygrywając pojedynek sam na sam z Pawłem Sochą. Druga połowa również należała do gospodarzy, chociaż i Wisła miała swoje okazje. Krystianowi Żelisko i Szymonowi Stanisławskiemu zabrakło jednak precyzji. Problemu z wykończeniem nie miał za to Paluch, który w 71 min. zdobył swojego drugiego gola w tym meczu. Wynik spotkania ustalił za to w końcówce Kamil Kumoch.

Motor Lublin – Wisła Puławy 4:1 (2:1)
Bramki: Kunca 19′, Paluch 41′, 71′, Kumoch 88′ – Puton 17′.

Motor: Olszewski – Gruszkowski (68′ Michota), Grodzicki, Kajpust, Brzyski – Nowak (67′ Kumoch), Swędrowski, Duda, Ceglarz (60′ Bonin) – Kunca (90′ Rymek), Paluch (84′ Darmochwał).

Wisła: Socha – Wolanin, Kiczuk, Rogala, Zmorzyński (89′ Barański) – Kacprzycki, Zuber, Kobiałka (32′ Szczotka), K. Puton – Żelisko (75′ Chudyba), Stanisławski (66′ Wojczuk).

Żółte kartki: Grodzicki, Duda – Kiczuk.
Sędziował: Burak (Zamość).