Motor rozbił Podlasie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Motor Lublin

Motor rozbił Podlasie - Zdjęcie główne

SportŻółto-biało-niebiescy w zaległym meczu III ligi ograli Podlasie Biała Podlaska 4:1. Zwycięstwo nie przyszło gospodarzom jednak tak łatwo jak wskazuje wynik.

Na remis

Podlasie jako pierwsze mogło wyjść na prowadzenie, ale w dogodnej sytuacji Kamil Dmowski uderzył prosto w Adriana Olszewskiego. Chwilę później Motor otrzymał rzut karny po zagraniu ręką przez Michała Pyrkę. Do piłki podszedł Tomasz Swędrowski, ale nie trafił w bramkę, co kibice gospodarzy skwitowali brawami i śmiechem. Zemściło się to na graczach z Lublina, którzy po niespełna 120 sekundach przegrywali po strzale Tomasza Andrzejuka, który wykończył dobrą akcję Jarosława Kosieradzkiego. Kiedy wydawało się, że w lepszym nastrojach na przerwę będą schodzili przyjezdni, ładnym rajdem na prawym skrzydle popisał się Piotr Ceglarz, który zagrał do Dominika Kuncy, a ten strzałem z bliska doprowadził do wyrównania.

Dobili gości

W drugiej połowie Motor od początku ruszył do ataku, ale gospodarze marnowali raz za razem dogodne sytuacje. W końcu podopieczni Tomasza Hajdy dopięli jednak swego i objęli prowadzenie po strzale Michała Palucha, któremu asystował Swędrowski. W 80 min. goście byli bliscy wyrównania, ale Adriana Olszewskiego uratował słupek. Zemściło się to na ekipie z Białej Podlaskiej, która nadziała się na błyskawiczną kontrę zakończoną kolejnym golem Palucha. W doliczonym czasie gry Motor dobił ambitnych rywali po premierowym golu Adama Nowaka.

Motor Lublin – Podlasie Biała Podlaska 4:1 (1:1)
Bramki: Kunca 45′, Paluch 66′, 80′, Nowak 90+2′  – Andrzejuk 18′.
Motor: Olszewski – Gruszkowski (77′ Kumoch), Grodzicki, Kajpust, Brzyski – Michota (60′ Nowak), Swędrowski, Duda, Ceglarz (83′ Rymek) – Kunca (77′ Łukasik), Paluch.

Podlasie: Wrzosek – Marczuk, Konaszewski, Pyrka, Jastrzębski – Andrzejuk (43′ Komar), Dmowski, Nieścieruk (86′ Mielnik), Kosieradzki, Buzun (69′ Dmitruk) – Zabielski (60′ Martynek).

Żółte kartki: Grodzicki – Pyrka
Sędziował: Ł. Szczołko (Lublin).