Mikołajkowy Turniej Szachowy

Mikołajkowy Turniej Szachowy - Zdjęcie główne

Sport 13 grudnia 2015 roku w świetlicy Zespołu Placówek Oświatowych Nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim rozegrany został IV Mikołajkowy Turniej Szachowy. W turnieju wzięły udział dzieci i młodzież w wieku od 6 do 16 lat.

Turniej zorganizowany został przez MUKS „Gambit” w Międzyrzecu Podlaskim i Szkołę Podstawową Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im Jana Pawła II przy wsparciu sponsorów, którymi byli: Miasto Międzyrzec Podlaski, Bank Spółdzielczy w Międzyrzecu Podlaskim i Nadleśnictwo Międzyrzec Podlaski. W zawodach wzięło udział 54 młodych szachistów i szachistek z Siedlec, Węgrowa, Radzynia Podlaskiego, Kąkolewnicy, Miś, Jelnicy, Brzozowicy Dużej i oczywiście Międzyrzeca Podlaskiego. Zawody rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund z tempem 15 min na zawodnika. Pierwsze miejsce w turnieju z kompletem punktów zajęła Gabriela Izdebska reprezentująca klub PUKS Fides Węgrów. Drugie i trzecie miejsce zajęli reprezentanci MUKS „Gambit” w Międzyrzecu Podlaskim – Robert Tymoszuk i Dominika Węgrzyniak. Dodatkowo prowadzono klasyfikację w grupach wiekowych do lat 8, 10 i 13 z podziałem na dziewczęta i chłopców. W poszczególnych klasyfikacjach zwyciężyli:

• dziewczynki do lat 8 – Karolina Wysokińska przed Karolina Tymoszuk i Aleksandrą Marciniuk
  • chłopcy do lat 8 – Marcel Domański przed Karolem Petruczenko i Mariuszem Kurczyńskim,
  • dziewczynki do lat 10 – Emilia Izdebska przed Julia Oksiejuk i Aleksandrą Piątek,
  • chłopcy do lat 10 – wspomniany już Robert Tymoszuk przed Filipem Węgrzyniakiem i Kacprem Litwińcem,
  • dziewczynki do lat 13 – Gabriela Izdebska przed Lilianną Czopińską i Patrycją Wysokińską,
  • chłopcy do lat 13 – Piotr Piwowarczyk przed Wojciechem Cichoszem i Adamem Rypińskim.

Po zakończeniu turnieju nieoczekiwanie pojawił się „Święty Mikołaj”, który przyniósł nagrody zwycięzców klasyfikacji. Mikołaj nie zapomniał też o pozostałych uczestnikach turnieju, którym rozdał słodycze i drobne upominki. Zwycięzcy poszczególnych klasyfikacji otrzymali medale, a wszyscy uczestnicy turnieju pamiątkowe dyplomy.