Reklama

Międzynarodowe Mistrzostwa Lubelszczyzny w Motocrossie

Opublikowano: sob, 9 kwi 2016 14:30
Autor: | Zdjęcie: UM Lublin

Międzynarodowe Mistrzostwa Lubelszczyzny w Motocrossie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Klub Motorowy Cross otworzył sezon w sportach motocyklowych organizując przy wsparciu finansowym Miasta Lublin na torze w Karolinie 1 rundę Międzynarodowych Mistrzostw Lubelszczyzny w Motocrossie (MML). Uczestnicy i organizatorzy uznali zawody za bardzo udane. A były powody do zadowolenia.

Dopisała pogodna, na torze była piękna wiosenna aura. Licznie stawili się zawodnicy, łącznie we wszystkich dziewięciu klasach wystartowało blisko 150 zawodniczek i zawodników nie tylko z Polski, tradycyjnie zgodnie z nazwą nie zabrakło gości z Białorusi, Łotwy i Ukrainy, którzy w sportowy sposób podkreślali swoją obecność. Emocje były w wyścigach każdej klasy, w Karolinie były trzy klasy dziecięce: MX50, MX65 oraz MX85, liczne klasy Open C, Open B, a także MX Kobiet i MX Weteran.

Największą gratką dla kibiców były wyścigi najmocniejszej klasy Open A, gdzie do rywalizacji stanęli naprawdę wartościowi jeźdźcy. Zawody w tej klasie wygrał doświadczony Karol Kędzierski (KM Cross Lublin) przed młodszym klubowym kolegą Maćkiem Więckowskim i Romanem Morozowem (były mistrz Europy z Ukrainy). Wygrana Karolowi nie przyszła łatwo, w pierwszym wyścigu lepszy okazał się od niego właśnie Maciek Więckowski. Jednak drugi wyścig to popis jazdy Karola Kędzierskiego i Romana Morozowa, którzy w tej właśnie kolejności zameldowali się na mecie. 

Klasę Open B zdominowali zawodnicy z Ukrainy, na dwóch najwyższych stopniach podium stanęli Oleksandr Czura i Wadim Decyk, trzeci był Damian Musiał, a czwarty Aleksander Sazanawiec z Białorusi. Za największego zwycięzcę należy jednak uznać Artjoma Sazanawca, który w Karolinie triumfował aż w dwóch kategoriach. Młody zawodnik z Białorusi pewnie wygrał klasę młodzików MX 85 (przed Klub Motorowy Cross otworzył sezon w sportach motocyklowych organizując przy wsparciu finansowym Miasta Lublin na torze w Karolinie 1 rundę Międzynarodowych Mistrzostw Lubelszczyzny w Motocrossie (MML). Uczestnicy i organizatorzy uznali zawody za bardzo udane. A były powody do zadowolenia. z KM Cross i Kamilem Pawłowskim z Górnika Łęczna). Sił starczyło mu także na start w klasie Open C, gdzie też wygrał oba wyścigi. Międzynarodowe podium było także w najmniejszej klasie MX Mini, gdzie wygrał Dawid Zaremba przed Arturem Stiepańczukiem z Białorusi i Oskarem Jarugą.

Kolejna eliminacja MML już 3 maja 2016.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE