LUK Lublin zwyciężył na wyjeździe GKS Katowice

LUK Lublin zwyciężył na wyjeździe GKS Katowice - Zdjęcie główne

SportPiątek 13-go bynajmniej nie okazał się pechowy dla siatkarzy LUK-u Lublin. W 20. kolejce sezonu 2022/23 żółto-czarni pokonali na wyjeździe GKS Katowice. Dla podopiecznych Dariusza Daszkiewicza była to piąta wygrana z rzędu.

Pierwszy set od początku układał się po myśli lublinian, którzy szybko wypracowali sobie przewagę i zasłużenie objęli prowadzenie w meczu. Wojciech Włodarczyk i spółka grali dobrze w obronie, zdobywali punkty przy własnej zagrywce oraz popełniali znacznie mniej błędów od gospodarzy. Dzięki temu po 25 minutach rywalizacji tablica wyników wskazywała rezultat 1:0 dla LUK-u.

Druga z partii, do pewnego momentu nie była aż tak jednostronna, tylko bardziej zacięta. Gdy goście odskoczyli na 15:11, wydawało się, że katowiczanie nie będą w stanie już ich dogonić. I choć ambitnie walczący zespół miejscowych zdołał zbliżyć się na jedno oczko, to pewna siebie ekipa z Lublina odpowiedziała atakami Szerszenia i Włodarczyka, by podwyższyć na 2:0 po asie serwisowym Jendryka.

Trzecia z odsłon okazała się ostatnią, pomimo faktu, że stała na najbardziej wyrównanym poziomie. Konsekwentnie grający LUK utrzymywał właściwy rytm i nadal regularnie zaskakiwał miejscowych swoimi atakami, grając na wysokiej skuteczności. Z kolei w fazie defensywnej dobrze ze swoich zadań wywiązywał się jeden z czołowych przyjmujących PlusLigi, Dustin Watten. Ostatecznie, po 81 minutach konfrontacji zwycięstwo za komplet punktów pojechało do Lublina, a Szymon Romać po raz kolejny w aktualnym sezonie zdobył tytuł MVP spotkania.

GKS Katowice - LUK Lublin 0:3 (18:25, 23:25, 21:25)

GKS: Szymański 15, Quiroga 10, Jarosz 9, Hain 5, Kania 2, Nowosielski 1, Domagała, Mielczarek, Mariański (libero), Ogórek (libero)

LUK: Romać 20, Szerszeń 12, Włodarczyk 8, Nowakowski 7, Jendryk 5, Malinowski 1, Komenda, Watten (libero), Gregorowicz (libero)

Sędziowali: Maciej Twardowski i Wojciech Głód