Reklama

Lubelski finał turnieju \"Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku\" już 11-12 kwietnia

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Artur Kraszewski

Lubelski finał turnieju \"Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku\" już 11-12 kwietnia - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Dzieci z województwa lubelskiego powalczą w finałach wojewódzkich Turnieju \"Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku\" o szansę gry na Stadionie Narodowym.

Ruszyły finały wojewódzkie XVI edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Już w dniach 11-12 kwietnia poznamy piłkarskich mistrzów województwa lubelskiego w kategorii U-8 oraz zespoły chłopców i dziewcząt w kategoriach U-10 i U-12, które awansują do ogólnopolskiego finału. Dzięki temu staną przed szansą zagrania o Puchar Tymbarku na murawie Stadionu Narodowego w Warszawie.

Do trwającej, XVI edycji Turnieju zgłoszonych zostało ponad 320 tysięcy dzieci, co stanowi kolejny rekordowy rok pod względem frekwencji. Po rozegraniu eliminacji gminnych i powiatowych rywalizacja o Puchar Tymbarku przenosi się na szczebel wojewódzki. Lubelski finał największych dziecięcych rozgrywek piłkarskich w Europie rozegrany zostanie na boiskach OSiR na Rotundzie przy ul. Królowej Jadwigi 8 w Zamościu. Podczas 2 dni rozgrywek w akcji zobaczymy 128 drużyn, czyli największe piłkarskie talenty do lat 8, 10 i 12 wśród dziewcząt i chłopców z województwa lubelskiego.

Najlepsze drużyny dziewcząt i chłopców do lat 10 i 12 awansują do finału ogólnopolskiego, który zostanie rozegrany w Warszawie w dniach 30 kwietnia – 2 maja. Natomiast w kategorii U-8 rywalizacja o Puchar Tymbarku, swój Wielki Finał ma właśnie na poziomie wojewódzkim. Podczas wszystkich finałów wojewódzkich wyłonione zostanie grono 16 najlepszych drużyn dziewcząt i chłopców do lat 8 na terenie całego kraju.

Dla uczestników turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to okazja przeżycia prawdziwej piłkarskiej przygody i zaprezentowania swoich umiejętności przy fantastycznej oprawie, jaka towarzyszy profesjonalnym piłkarzom. Dla trenerów, rodziców i kibiców, będzie to szansa na doświadczenie prawdziwych piłkarskich emocji i zobaczenia na własne oczy, jak rozwijają się młode talenty i przyszli reprezentanci Polski. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich sympatyków piłki nożnej do kibicowania drużynom ze swoich miejscowości podczas finału wojewódzkiego XVI Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE