Lekkoatleci na medal

Autor: | Zdjęcie: lublin.eu

Lekkoatleci na medal - Zdjęcie główne

Sport Zawodnicy AZS UMCS Lublin zajęli drugie miejsce podczas ostatnich Mistrzostw Polski do lat 20 w Radomiu. Lepsi o włos okazali się jedynie lekkoatleci z Zawiszy Bydgoszcz.

Mimo wysokiego miejsca w klasyfikacji końcowej zawodnicy z Lublina mogą czuć pewien niedosyt, ponieważ nie udało im się obronić mistrzowskiego tytułu sprzed roku. Do powtórzenia tego wyczynu zabrakło im zaledwie 17 punktów.

Najwięcej punktów dla AZS-u zdobył startujący w biegu na 110 m przez płotki Olgierd Michniewicz. Czas 14,7 s dał mu 147 „oczek”. O trzy mniej zdobyli dyskobol – Sergiusz Stański oraz sztafeta kobieca 4x400 m w składzie: Justyna Dziedzic, Wiktoria Drozd, Emilia Wójtowicz, Anna Stąsik. Wynik powyżej 140 punktów uzyskali także Krzysztof Hołub (400 m przez płotki), Jakub Hołub (skok wzwyż) oraz Weronika Muszyńska (rzut dyskiem). Na pochwały zasługują również m.in. Wiktoria Drozd (bieg na 200 m), Bartosz Leszczuk, Piotr Wiśniewski (obaj w trójskoku), a także Anna Stąsik (400 m przez płotki).

W barwach AZS-u w Radomiu wystartowali także: Emil Ziarek, Miłosz Janczara, Dariusz Samarczenko, Oskar Gołębiowski, Wojciech Żmuda, Mikołaj Skulimowski, Jan Usarek, Justyna Dziedzic, Katarzyna Kocot, Karolina Kowalik, Weronika Tabaczyńska, Kinga Knez oraz Maria Czerwińska.