Kunca wypunktował Hetmana

Autor: | Zdjęcie: Motor Lublin

Kunca wypunktował Hetmana - Zdjęcie główne

SportGracze Motoru w końcu zagrali na miarę oczekiwań i w derbach Lubelszczyzny ograli Hetmana Zamość 4:1. Bohaterem spotkania został Dominik Kunca, który popisał się hat-trickiem.

W przedostatniej kolejce jesiennych zmagań III ligi gracze Motoru mierzyli się z innym klubem z naszego województwa – Hetmanem Zamość, w barwach którego występowało kilku byłych zawodników lubelskiej drużyny. Podopieczni Mirosława Hajdy do przerwy prowadzili trzema bramkami. Po kwadransie gry wynik meczu otworzył mocnym strzałem Dominik Kunca, a chwilę później po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry na 2:0 podwyższył Sławomir Duda. Tuż przed przerwą na listę strzelców ponownie wpisał się Kunca, wykorzystując podanie Michała Palucha. Słowak po zmianie stron skompletował hat-tricka, dobijając gości z Zamościa. Hetman zdołał na to odpowiedzieć jedynie golem Kamila Oziemczuka z rzutu karnego, który został podyktowany po faulu Rafała Strączka na Mateuszu Olszaku.

Po 17. kolejkach III ligi Motor Lublin plasuje się tuż za podium, ale do prowadzącego Hutnika Kraków podopieczni Mirosława Hajdy tracą zaledwie dwa punkty.

Motor Lublin – Hetman Zamość 4:1 (3:0)

Bramki: Kunca 16’, 44’, 71’, Duda 19’ – Oziemczuk 53’(k).

Motor: Strączek – Michota, Łukasik, Grodzicki, Gruszkowski, Kunca (88’ Rymek), Kumoch (61’ Darmochwał), Duda, Swędrowski, Nowak (83’ Bonin), Paluch (76’ Grunt).

Hetman: Sobieszczyk – Skiba, Żmuda, Dudek, Kanarek (64’ Kursa), Słotwiński, Pupeć (76’ Popko), Oziemczuk, Wacławek (90’ Grzęda), Turczyn (46’ Olszak), Myśliwiecki (74’ Skoczylas).

Żółte kartki: Paluch, Darmochwał, Strączek – Oziemczuk, Myśliwiecki, Wacławek.

Sędziował: Pych (Dębica).