Karny na wagę finału

Autor: | Zdjęcie: Motor Lublin

Karny na wagę finału - Zdjęcie główne

SportGracze Motoru Lublin po dogrywce pokonali Wisłę Puławy 1:0 i awansowali do finału Pucharu Polski na szczeblu Lubelskiego Związku Piłki Nożnej. Gola na wagę zwycięstwa zdobył z rzutu karnego Dominik Kunca.

Obie drużyny na poważnie podeszły do pucharowego starcia. W pierwszej połowie najlepszą okazję do zdobycia gola mieli gracze z Lublina. Po dośrodkowaniu z boku boiska w słupek trafił jednak Piotr Darmochwał, a dobitka Marcina Michoty została zablokowana przez jednego z obrońców. Potem obie drużyny miały swoje sytuacje, ale dobrze między słupkami spisywali się bramkarze obu drużyn. Po zmianie stron emocji nie brakowało, ale piłkarzom Motoru i Wisły zdecydowanie brakowało tego dnia skuteczności. W samej końcówce regulaminowego czasu gry piłkę meczową miał Szymon Stanisławski, ale Adrian Olszewski zdołał sparować jego uderzenie. Losy półfinałowego starcia rozstrzygnęły się na samym początku dogrywki. Piotr Rogala sfaulował na linii pola karnego Sławomira Dudę, a jedenastkę na bramkę zamienił wprowadzony na boisku w drugiej połowie Dominik Kunca. Od 113 minuty gospodarze musieli radzić sobie w przewadze po faulu Adriana Kajpusta, który w konsekwencji obejrzał czerwoną kartkę od Wojciecha Mycia. Piłkarze Dumy Powiśla nie byli jednak w stanie tego wykorzystać.

Po zwycięstwie nad Wisłą Puławy lublinianie awansowali do finału Puchar Polski na szczeblu LZPN. Ich rywalem na wiosnę będzie drużyna Avii Świdnik.

Motor Lublin − Wisła Puławy 1:0 pd. (0:0, 0:0, 1:0)
Bramka: Kunca 93′(k).

Motor: Olszewski − Cichocki, Kajpust, Łukasik, Michota – Bonin (74′ Kumoch), Swędrowski, Duda, Kruczkowski (59′ Kunca) – Darmochwał (90′ Rymek), Paluch (74′ Nowak).

Wisła: Kurek − Kiczuk (69′ Chudyba), Rogala, Pielach, Pigiel (107′ Bernat) – Zuber (74′ Barański), Zmorzyński (46′ W. Puton), Kobiałka (59′ Stanisławski), Wolanin (40′ Szczotka) – Wojczuk, K. Puton.

Żółte kartki: Swędrowski, Michota, Nowak, Rymek − Zuber, Puton.
Czerwona kartka: Kajpust 113′ (za faul)
Sędziował: Myć (Lublin).