Gwardia rozbita

Autor: | Zdjęcie: Facebook: Lubelski Klub Przyjaciół Siatkówki/Grzegorz Winnicki

Gwardia rozbita - Zdjęcie główne

SportBeniaminek z Lublina po sześciu meczach plasuje się na najniższym stopniu podium w I lidze siatkówki. Gracze LUK-u w ostatniej kolejce pokonali silną Gwardię Wrocław 3:1.

Pierwszy set zakończył się wysoką wygraną gospodarzy, chociaż początek był dość wyrównany. Potem jednak lublinianie zdecydowanie dominowali i zwyciężyli różnicą 9 punktów. Nic nie zapowiadało problemów w drugiej części spotkania, ale Gwardia Wrocław zdołała doprowadzić do wyrównania. W kolejnych dwóch setach zawodnicy obu drużyn zadbali o to, żeby kibice w Lublinie nie nudzili się. W trzeciej partii podopieczni Macieja Kołodziejczyka wygrali na przewagi 26:24. W czwartym secie było jeszcze ciekawiej, ale niesieni dopingiem kibiców gracze LUK-u zwyciężyli po zaciętej walce 32:30. Do zwycięstwa lublinian w dużej mierze przyczynił się Damian Wierzbicki, który został uznany najlepszym zawodnikiem meczu.

LUK Politechnika Lubelska swój najbliższy mecz w KRISPOL 1. Lidze mężczyzn rozegra 26 października o godz. 17. Gracze z Lublina zmierzą się na wyjeździe z MCKiS Jaworzno.

LUK Politechnika Lublin – KFC Gwardia Wrocław 3:1 (25:16, 20:25, 26:24, 32:30)

LUK: Kamil Durski, Roman Oroń, Paweł Rusin, Damian Wierzbicki, Sławomir Stolc, Radosław Sterna, Rafał Cabaj (libero) oraz Szymon Seliga, Jędrzej Goss, Bartosz Zrajkowski, Kamil Szaniawski.

KFC: Błażej Szymeczko, Łukasz Lubaczewski, Jakub Nowosielski, Arkadiusz Olczyk, Marcel Gromadowski, Krzysztof Gibek, Adrian Mihułko (libero) oraz Maciej Lewicki, Łukasz Sternik.

MVP: Damian Wierzbicki (LUK).