Gładkie zwycięstwo LUK Politechniki z Lechią Tomaszów Mazowiecki

Autor: | Zdjęcie: LUK Politechnika Lublin/facebook.com

Gładkie zwycięstwo LUK Politechniki z Lechią Tomaszów Mazowiecki - Zdjęcie główne

Lublinianie odnieśli dziewiąte zwycięstwo w sezonie | foto LUK Politechnika Lublin/facebook.com

Sport Wynikiem 3:0 i pewną wygraną lublinian zakończyło się wtorkowe spotkanie LUK Politechniki z Lechią Tomaszów Mazowiecki.

Podbudowani wygranymi nad KRISPOL-em Września na swoim terenie i wygraną na wyjeździe z Exact Systems Norwid Częstochowa przystępowali siatkarze LUK Politechniki do wtorkowego starcia we własnej hali z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Gospodarze byli faworytem - ekipa z województwa łódzkiego zajmują miejsce w dolnej części tabeli TAURON 1. Ligi, do meczu z lublinianami mieli na koncie dwie wygrane.

Spotkanie przebiegało zgodnie z przewidywaniami. Podopieczni trenera Macieja Kołodziejczyka wygrali pierwszego seta 25:19, już na samym jego początku wypracowując sobie sporą przewagę, której nie oddali do końca rozgrywki.W drugiej odsłonie goście zaliczyli lepszy początek, ale od wyniku 6:6 na prowadzenie wyszli siatkarze LUK Politechniki. Lechia nie była w stanie dotrzymać tempa gospodarzy i przegrała 17:25.

Lublinianie utrzymali wysoką koncentrację także w trzeciej partii, która okazała się ostatnią w tym spotkaniu. Znowu gospodarze zaczęli od stosunkowo wysokiej przewagi, którą utrzymali do końca trzeciego seta i całego meczu. LUK Politechnika wygrała z Lechią Tomaszów Maz. 3:0. Po dziesięciu meczach na swoim koncie 27 punktów. W następnym ligowym meczu, w najbliższą sobotę (5 grudnia), Grzegorz Pająk i spółka zagrają na swoim terenie z KPS Siedlce.

LUK Politechnika Lublin - Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:0 (25:19, 25:17, 25:16)

LUK Politechnika: Rusin, Stajer, Pająk, Wachnik, Sobala, Romać, Majstorović.

Lechia: Janus, Neroj, Błoński, Miniak, Piotrowski, Kącki, Zieliński, Rajsner.