Reklama

Futbol amerykański dla lubelskiej młodzieży. Tytani organizują bezpłatne treningi

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: DSM

Futbol amerykański dla lubelskiej młodzieży. Tytani organizują bezpłatne treningi - Zdjęcie główne

Sekcja Gigantów to drużyna futbolu flagowego (bezkontaktowego). Zatrzymanie zawodnika drużyny przeciwnej polega na zerwaniu flagi, która przyczepiona jest do pasa | foto DSM

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Tytani Lublin prowadzą w wakacje bezpłatne treningi futbolu amerykańskiego dla dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 17 lat. Nie trzeba znać zasad, wystarczy przyjść i spróbować.

Tytani to lubelski klub futbolu amerykańskiego. Oprócz drużyny seniorów w ramach klubu prowadzone są też ekipy Gigantów - futbol flagowy dla dzieci w wieku 10-13 lat oraz juniorów - futbol amerykański dla młodzieży w wieku 14-17 lat.

 

Mali Giganci i futbol flagowy

 

Sekcja Gigantów to drużyna futbolu flagowego (bezkontaktowego). Zatrzymanie zawodnika drużyny przeciwnej polega na zerwaniu flagi, która przyczepiona jest do pasa.

 

 

- Jest to sport drużynowy, ogólnorozwojowy, skupiony na wspólnym dążeniu do wyników. Obok tężyzny fizycznej i ogólnego rozwoju sportowego dzieciaki uczą się zwinności, koordynacji, zwiększają swoją kondycję fizyczną - wyjaśnia Karol Sidorowski, prezes Tytanów Lublin. - Gigantów uczymy nie tylko futbolu amerykańskiego w kontekście sportowtym, ale i pracy w zespole, szacunku do kolegów z drużyny czy nawyku pomagania innym - dodaje.

W tym roku kilku zawodników z ekipy Gigantów przechodzi do drużyny juniorskiej.

 

Wstęp do seniorów

 

Drużyna juniorów stanowi to wstęp do drużyny seniorów Tytanów.

 

 

- Nasz klub nie kupuje zawodników, nie wypożycza, od lat "wychowujemy sobie" zawodników którzy już jako świetni sportowcy przechodzą z młodszej sekcji do składu podstawowego - zaznacza Karol Sidorowski i dodaje: - Przyjmujemy zawodników o każdej posturze czy fizyczności, w futbolu amerykańskim nie ma tego typu barier, są grubsi, są chudsi, bardziej lub mniej sprawni, liczy się charakter, serce do walki. Dla każdego jest odpowiednie miejsce i pozycja na boisku.

 

Sport inny niż wszystkie

 

By rozpocząć wakacyjną przygodę z futbolem amerykańskim nie trzeba mieć własnego sprzętu, nowi zawodnicy mogą korzystać ze sprzętu klubowego. Nowi adepci nie muszą też znać zasad tej dyscypliny sportu, wszystkiego nauczą się podczas treningów.

 

- Nasi młodzi futboliści często powtarzają że wybrali ten sport, bo jest inny niż sporty, które są zwykle uprawiane przez dzieci i młodzież w Polsce. Oprócz świetnej atmosfery i iście amerykańskiego klimatu, cenią sobie to, że każdy tutaj jest równy, a wygrywa się tylko pracując jako drużyna, nie ma skupiania się na pojedynczych zawodnikach. Nie ma tutaj gwiazdorzenia i wywyższania się, jesteśmy jedną bandą, wielką rodziną która oprócz sportu, często pomaga lokalnej społeczności. To kształtuje charaktery, męską postawę i szacunek od najmłodszych lat - zachwala prezes Tytanów.

 

Zawodnicy wszystkich sekcji mają zagwarantowaną opiekę trenerów, a także bezpłatną siłownię. Treningi odbywają się na Stadionie Lekkoatletycznym w Lublinie przy ul. Piłsudskiego 22, w poniedziałki o godz. 18.30 oraz soboty o godz. 13.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE