Reklama

Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych

Opublikowano:
Autor:

Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport 15 grudnia 2015 roku w Zespole Placówek Oświatowych nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim rozegrany został Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych.

Wśród 17 drużyn reprezentujących szkoły podstawowe z województwa lubelskiego nie mogło zabraknąć obrońcy tytułu mistrzowskiego, czyli drużyny gospodarzy - Szkoły Podstawowej Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Międzyrzecu Podlaskim. Zacięta walka toczyła się już od pierwszej rundy, w której drużyna z Fajsławic „urwała” międzyrzeczanom 0,5 małego punktu. W drugiej rundzie trafiły na siebie drużyny faworytów, czyli Szkoła Podstawowa Nr 2 z Tomaszowa Lubelskiego i drużyna gospodarzy. Mecz zakończył się remisem. 

Na pierwszej szachownicy wygrała Patrycja Waszczuk, a na trzeciej Jerzy Rzeńca. Swoje partie przegrali Wiktor Kukawski i Aleksandra Szyszko. W następnych rundach turniej przebiegał zgodnie z oczekiwaniami. Kolejne mecze gładko wygrywały drużyny z Tomaszowa i Międzyrzeca Podlaskiego, chociaż w 6 rundzie grający na trzeciej szachownicy Jerzy Rzeńca popełnił błąd i niespodziewanie przegrał z reprezentującym szkołę z Chełma – Mikołajem Drozdem. 

Mecz był wygrany, ale drużyna z Tomaszowa miała już przewagę 1,5 „małego” punktu. W ostatniej rundzie zawodnicy ze Szkoły Podstawowa Nr 2 w Tomaszowie Lubelskim nie ulegli presji i pokonali drużynę ze szkoły w Świdniku 2:0 („małe” punkty 3:1) i zdobywając 13 pkt. meczowych ostatecznie zajęli pierwsze miejsce. 
Drugie miejsce z tą samą liczbą punktów meczowych zajęła Szkoła Podstawowa Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Międzyrzecu Podlaskim , a trzecie Szkoła Podstawowa Nr 6 w Zamościu. 

Pełne wyniki Finału Wojewódzkiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Szachach dostępne są na stronie http://www.chessarbiter.com/turnieje/2015/tdr_6178/. 


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE